1 241 день війни
Особовий склад
1 039 830
Танки
11 032
Артилерія
30 485
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 197
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
46 549
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У Міноборони пояснили проблеми, які виникли із законом про демобілізацію
Іван Гаврилюк. Джерело: Міноборони

У Міноборони пояснили проблеми, які виникли із законом про демобілізацію

Реалізувати ініціативу щодо демобілізації військовослужбовців неможливо доти, поки не вдасться підготувати резерви належного рівня. Однак сам законопроект уже практично готовий.

Про це заявив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час виступу на годині запитань до уряду.

"Проект закону практично розроблений і готовий до виходу та передачі до Верховної Ради через Кабінет міністрів. Але поки ми не підготуємо резерви військовослужбовців для заміни тих, хто воює зараз на лінії бойового зіткнення, зробити демобілізацію практично неможливо", — зазначив він.

Гаврилюк пояснив, що демобілізація без підготовки резервів "призведе до втрати держави".

Як відомо, можливість демобілізації для військових, які вже впродовж тривалого часу захищають країну від російських окупантів, хотіли передбачити в рамках законопроекту про мобілізацію.

Зокрема, у квітні перед другим читанням комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки прибрав з документа норму про демобілізацію. Тоді ухвалили рішення розробити окремий документ про демобілізацію. Через вісім місяців законопроект про демобілізацію в український парламент так і не внесли.

Нагадаємо, минулого тижня народна депутатка Соломія Бобровська, яка входить в оборонний комітет Верховної Ради України, розповідала, що новий законопроект, який визначить порядок і умови звільнення військових зі служби, готували фахівці Міністерства оборони України. Його планували розробити ще до 18 грудня.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама