Фото: Денис Малюська. Джерело – Мін'юст

У Мін'юсті розповіли, чи скорочуватимуть термін мобілізованим ув'язненим після служби

Суд може скоротити чи звільнити від відбування покарання мобілізованих ув'язнених. Такий фактор може бути застосований після хорошого виконання ними обов'язків та певних досягнень на фронті.

Таку заяву зробив міністр юстиції Денис Малюська, пише "РБК-Україна". За словами посадовця, оптимальним варіантом було б зарахування служби в певних пропорціях до відбутого покарання.

"Гарне виконання своїх обов'язків як військового та певні досягнення - це цілком мав би бути фактор для того, щоб суд або скорочував, або звільняв від відбування покарання, навіть якщо строки ще не вичерпались", — йдеться у заяві міністра.

Малюська зауважив, що це можливий шанс ув'язненим довести, що вони є безпечними, перебуваючи на одній стороні зі своїми співгромадянами та воюючи на фронті.

Міністр також наголосив, що в ідеалі потрібен попередній відбір, щоб уникнути ситуацій, коли з тюрми пішов "якийсь топ-корупціонер, якого впіймали на мільйонних хабарях, а потім він десь засів у "закарпатському котлі".

"Це точно той випадок, який би ми хотіли уникнути, тому що це дискредитує усю ідею", — додав Малюська.

Раніше Малюська повідомляв, що згідно з новим законопроектом про мобілізацію, до лав Збройних сил дозволяється залучати засуджених за їхнім бажанням. Проте Міністерство юстиції пропонує більш радикальні кроки, наголошуючи, що захист держави є обов’язком.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроект №10449 про посилення мобілізації. Рішення ухвалили 243 народні депутати.

Додамо, за совами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії законопроект про мобілізацію буде змінений до другого читання у залі Верховної Ради. У нардепів виникло багато запитань до окремих його пунктів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 04.03.2024 10:27