У разі отримання доступу до заморожених російських активів Україна покриє ними дефіцит державного бюджету у 2026 році.
Про це очільник Національного банку України Андрій Пишний повідомив у Facebook. Своїми планами глава регулятора поділився за результатами зустрічі із заступником держсекретаря агентства Великої Британії з міжнародного розвитку (FCDO) Ніком Даєром та британським послом в Україні Мартіном Гаррісом.
Пишний зазначив, що упродовж 2023–2024 років завдяки роботі на внутрішньому борговому ринку та підтримці партнерів Україна змогла уникнути емісійного фінансування дефіциту бюджету. І це, за словами голови НБУ, залишається незмінним пріоритетом.
"Водночас прагнемо розвитку дискусії про надання Україні доступу до знерухомлених активів РФ. Таке рішення буде справедливим для компенсації збитків нашій країні", — йдеться у заяві Пишного.
Керівник НБУ наголосив, що відповідно до оперативної оцінки RDNA-4 станом на початок 2025 року збитки України сягають 176 мільярдів доларів США, а вартість відновлення — 524 мільярди доларів США.
"Сподіваємося, що 2026 рік стане роком, коли наша країна отримуватиме фінансування вже у тому числі коштом "тіла" активів РФ", — додав Андрій Пишний.
Нагадаємо, раніше видання Financial Times писало, що Франція та Німеччина обговорюють з Великою Британією можливість арешту заморожених активів країни-агресорки Росії на суму понад 200 мільярдів євро.
Варто зазначити, що, за даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна отримала від Великої Британії 752 млн фунтів. Це кошти від заморожених російських активів.