Польський Сейм. Фото ілюстративне. Джерело: польські ЗМІ

У Польщі ухвалили зміни до закону про допомогу українським біженцям: що це означає

У середу, 15 травня, сейм Польщі офіційно погодив поправки до закону про допомогу українським біженцям. Він набуде чинності 1 липня. А зараз його передадуть на розгляд Сенату.

Про це повідомив RMF24. За поправки до закону проголосував 381 депутат, 19 — проти, 20 — утрималися.

Журналісти зазначили, що поправка до закону "Про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території України" передбачає, серед іншого, продовження до 30 вересня 2025 року терміну легальності перебування для українців, які отримали номер PESEL UKR, а також прив'язку з наступного року виплат "800 плюс" (800 злотих на місяць на одну дитину) до обов'язкового шкільного навчання для українських дітей.

Постанова також розширює доступ до медичних, сімейних і соціальних виплат, виплат, що виплачуються установою соціального страхування, та можливість проживання в колективних засобах розміщення.

Також поправка визначає максимальний 36-місячний період, протягом якого учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних курсах польської мови. Рішення стосуватиметься учнів, які розпочали відвідувати заняття 2022-2023 та 2023-2024 років.

Закон також передбачає запровадження нових правил підтвердження особи громадянина України, який подає заяву на отримання номера PESEL. Єдиним способом підтвердження особи стане надання чинного проїзного документа.

До того ж з 1 липня фінансування підтримки у вигляді проживання та харчування біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, стане можливим лише на підставі підписаного договору з місцевим компетентним воєводою або органом місцевого самоврядування, який діє за дорученням воєводи.

Правила участі у витратах на проживання та харчування в центрах колективного розміщення також змінять таким чином, щоби збір належних субсидій став ефективнішим, ніж зараз.

Окрім того, закон передбачає припинення пільг, пов'язаних із компенсацією витрат на проживання та харчування біженців, понесених власниками приватних приміщень.

З 1 липня також скасовується допомога на фінансування фотографування та одноразова грошова допомога у розмірі 300 злотих (понад 3 тисячі гривень). Як зазначається, закон, за винятком деяких положень, набуде чинності 1 липня. Тепер його передадуть на розгляд Сенату.

Нагадаємо, у Державній прикордонній службі України заявили, що протягом останніх декілька днів суттєво збільшився потік людей і транспорту на українсько-польському кордоні на виїзд з України. Щоденно нашу державу покидає близько 25 тисяч осіб.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 15.05.2024 22:37