Фото ілюстративне зі соцмереж

У Росії рекордно злетіли ціни на труни. А що сталося?

Вартість ритуальних послуг і товарів різко зросла в Росії. Це відбулося на тлі війни з Україною, яка завдала російській армії рекордних втрат із Другої світової.

Про це свідчить офіційна статистика Росстату, яку навели російські ЗМІ. У ній вказано, що за 2022-2023 роки середня ціна виготовлення труни в країні підскочила на 22,2%.

У перший рік війни труни подорожчали на 15,82%, а минулого року — ще на 5,55%.

З урахуванням 2021 року, коли Росія на тлі пандемії переживала безпрецедентну у сучасній історії смертність, вартість труни зросла на 36,6%. В результаті накопичене за останні три роки зростання стало рекордним за останні 13 років: порівняний стрибок цін — на 40% — офіційна статистика востаннє фіксувала 2008-2010 років.

Водночас, згідно з даними Росстатом, із двозначною швидкістю дорожчає "риття могил". Минулого року зростання цін на таку послугу сягнуло 11,25% і стало максимальним за весь час доступної статистики (з 2016 року). Накопиченим підсумком за два роки війни копання могил стало дорожчим на 20,6%.

Російські медіа цитують виконавчого директора Спілки похоронних організацій і крематоріїв Росії Олену Андрєєву, яка зазначила, що зростання цін на ритуальні послуги пов'язане із "подорожчанням базової закупівельної продукції" — дерева та металу.

"Звичайно, так, є збільшення вартості, тому що інфляція, бізнес платить податки", — пояснювала раніше Андрєєва, додаючи, що вартість похорону може бути різною залежно від споживчого попиту.

За її словами, можна організувати похорон за 50 тисяч рублів, а "можна й у мільйон не вкластися".

За даними розвідки США, до кінця 2023 року російська армія втратила вбитими в Україні близько 120 тисяч солдатів. Це близько 6% від сукупної річної смертності, яку Росстат оцінює у 1,9 мільйона осіб (за даними за 2022 рік).

Нагадаємо, що, за даними Генштабу ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вже втратила понад 379 з половиною тисяч своїх військових. За минулу добу ця цифра збільшилася на 950. До того ж українські воїни за добу знищили 30 танків, 42 бронемашини, 59 артсистем ворога.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 25.01.2024 13:56