Голова Соціал-демократичної партії Німеччини Саскія Ескен переконана, що обмін ув'язненими з Російською Федерацією показав, що переговори можливі навіть з країною-агресором.
Про це вона сказала в інтерв'ю телеканалу ntv. Саскія Ескен називає обмін полоненими з Росією великим успіхом.
"Те, що нам тепер вдалося звільнити з в'язниць у Росії багатьох громадян Німеччини та інших країн Західної Європи та Заходу, це великий успіх дипломатії", — заявила федеральний голова СДПН телеканалу NTV.
Вона наголосила, що замінити тіргартенського вбивцю було важким рішенням.
"У цьому обміні є й болючі моменти. Зазвичай, у дипломатії так буває: коли укладаєш угоду, потім доводиться приймати хворобливі рішення", — пояснює Ескен.
У результаті багато людей змогли таким чином здобути свободу та безпеку.
"Угода безперечно показує, що можна домовлятися, приходити на переговори, навіть з російською державою, і вступати в переговори з російським агресором з питань, де він теж має свої інтереси", — говорить Ескен. Зрештою, ми хочемо домогтися миру, "але для цього нам спочатку потрібно створити ситуацію, коли російська держава справді захоче з нами розмовляти", — заявила в інтерв'ю федеральний голова СДПН.
Загалом у четвер, 1 серпня, обміняли 26 осіб, які перебували у в'язницях семи різних країн: США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі. У рамках операції 10 заручників, у тому числі двоє дітей, були передані до Росії, 13 — до Німеччини та троє заручників до США.
Серед людей, яких обміняли:
Цією операцією обміну між сімома різними країнами в Анкарі керував Массачусетський технологічний інститут (MİT) з самого початку переговорного процесу до останнього моменту, коли обміни були здійснені.
Через велику кількість заручників, які підлягали обміну, всі люди були виведені з літаків під наглядом співробітників MİT і переведені в безпечні зони. В аеропорту представники всіх сторін підписали договір про обмін та задокументували стан здоров'я кожного учасника.
Нагадаємо, що великий обмін ув’язненими, який відбувся в четвер, 1 серпня, став наслідком тривалих переговорів між Заходом і Росією. Усе розпочалося понад два роки тому, ще до затримання журналіста Евана Гершковича.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими