Юрай Цинтула. Джерело: соцмережі

У Словаччині обрали запобіжний захід для чоловіка, який стріляв у прем’єра Фіцо

У суботу, 18 травня, суд у Словаччині ухвалив рішення про взяття під варту Юрая Цинтулу. Він 15 травня вчинив замах на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо.

Про це повідомило словацьке видання Pravda. Журналісти зазначили, що суддя Спеціалізованого кримінального суду погодився з клопотанням прокурора та вирішив про взяття обвинуваченого під варту.

Підставою для цього стало побоювання щодо можливої втечі підозрюваного. Суддя не прийняв письмову обіцянку обвинуваченого та відхилив клопотання про нагляд з боку офіцера пробації та медіації.

Обвинувачений має встановлений законом термін для того, щоби повідомити, чи буде він подавати скаргу на таке рішення, яке може розглянути Верховний суд країни.

Суд розглядав питання про взяття під варту Цинтули близько трьох з половиною годин. 71-річному Цинтулі загрожує вирок у вигляді 25 років або довічне ув'язнення за замах на прем'єр-міністра Словаччини.

Що відомо про замах на Роберта Фіцо

У словацькому місті Гандлова 15 травня було поранено прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Нападником на прем'єр-міністра Словаччини став 71-річний письменник Юрай Цинтула, який, імовірно зробив кілька пострілів у Фіцо.

Цинтула спочатку крикнув до Фіцо, який підійшов до нього й інших людей, які зібралися на площі після засідання уряду, щоби потиснути руки, після чого пролунали постріли. Поліцейські одразу після нападу затримали нападника.

Згодом Цинтула розкрив мотиви свого вчинку. Він заявив, що не згоден із політикою уряду. Самого Фіцо прооперували в лікарні, його стан — стабільно важкий.

Нагадаємо, що російські пропагандисти поширили фейкову інформацію про те, що до замаху на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо нібито причетна біженка з України.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 18.05.2024 16:29