Офіційна Польща вкотре заперечила можливість відправлення в Україну своїх солдатів у складі миротворчих військ. Раніше про таку ймовірність висловився спецпредставник президента Сполучених Штатів Америки Кіт Келлог.
Про це заявив заступник голови Міністерства національної оборони Цезарій Томчик. Його слова цитують журналісти Onet.
"Тверда декларація — Польща не надсилатиме військових у складі можливих миротворчих сил в Україну. Жодних розмов з цього приводу немає", — запевнив він.
Згодом так само категорично висловив позицію міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
"Немає та не буде жодних планів щодо відправлення польських військ до України. Польща несе спільну відповідальність за оборону східного флангу НАТО та за логістичну підтримку сусіда, на якого напали", — написав він на своїй сторінці в соціальній мережі X.
Раніше спецпредставник президента США Кіт Келлог в ефірі телеканалу Fox News заявив, що в рамках можливого врегулювання війни Росії проти України розглядається варіант розміщення на захід від Дніпра іноземного військового контингенту.
"Ми говоримо про залучення НАТО, "сили стійкості" — британців, французів, німців і поляків, які можуть розмістити сили на захід від Дніпра, що означає, що вони поза зоною досяжності Росії", — зазначив представник Трампа.
Водночас на східному березі річки, за словами Келлога, можуть розташуватися "миротворчі сили" з участю третьої сторони, яка допоможе контролювати дотримання режиму припинення вогню. Він не уточнив, хто може бути цією "третьою стороною".
За словами Келлога, пріоритетом для США є досягнення "всеосяжного припинення вогню".
Після цього, на його думку, варто перейти до обговорення ширшого кола питань — статусу тимчасово окупованих територій, ситуації на Запорізькій АЕС, повернення депортованих українських дітей, а також перспектив вступу України до НАТО.
Нагадаємо, спецпредставник президента США в Україні Кіт Келлог також заявив в ефірі Fox Business, що якщо Кремль не погодиться на перемир'я з Україною, то США та Європа можуть запровадити проти Росії серйозні санкції. Такі обмеження будуть жорсткішими, ніж будь-коли.