Володимир Зеленський. Джерело: Офіс президента України

Удари ЗСУ вглиб Росії: Зеленський пояснив, чому Україна не битиме по Кремлю

У разі дозволу союзників на удари західною зброєю вглиб Російської Федерації Україна не зможе атакувати Кремль. Радіус дії переданих ракет Києву не дозволить реалізувати цей план.

Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський під час виступу на 50-му міжнародному форумі "Амброзетті".

"Коли ми говоримо про те, що Італія чи хтось ще боїться, що ми битимемо по Кремлю, мені шкода, що ми не можемо цього зробити. Тому що це далекобійна зброя, яка у вас чи у ваших партнерів є, це близько 200 кілометрів. Це менше, ніж дистанції, про які говорив Таяні (глава МЗС Італії Антоніо Таяні — ред.)", — йдеться у заяві Зеленського.

Президент підкреслив, що далекобійність є серйозним викликом, адже Росія щомісяця використовує понад чотири тисячі авіабомб на Сході нашої держави, і ключа до розв'язання такої проблеми немає. Водночас тактичні бомбардувальники, якими окупанти запускають ці авіабомби, знаходяться на аеродромах за 100, 150, 300 кілометрів від кордону.

"Ми хочемо використати далекобійне озброєння проти них. Немає жодних інших ідей. Ми не цілимося по цивільних", — додав Володимир Зеленський.

Раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що Україна не зможе уразити за допомогою ракет ATACMS авіацію Російської Федерації, якою країна-агресор обстрілює нашу державу. Левова частка таких літаків Москва тримає поза межами 300-кілометрової зони від українських кордонів.

Своєю чергою міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що Україна надала Сполученим Штатам Америки список цілей на території Росії для можливих ударів ракетами ATACMS. Однак у США вважають, що багато з них розташовані поза зоною дії цих комплексів.

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів України прибрати барʼєри, які заважають нашій державі послаблювати російські позиції. Зокрема, це стосується далекобійної зброї та обмежень на удари по території країни-агресорки.

За даними Reuters, Сполучені Штати Америки близькі до укладення угоди щодо надання Україні крилатих ракет великого радіуса дії. Водночас Києву доведеться почекати кілька місяців, тому що Вашингтон розв'язує технічні проблеми перед постачанням будь-якого озброєння.

Глава Пентагона Ллойд Остін підкреслив, що керівництво Російської Федерації перекинуло авіацію, яка завдає ударів авіаційними бомбами за межі радіуса удару ракет ATACMS. США намагаються допомогти Україні бути більш ефективною на полі бою.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 06.09.2024 21:17