Україна отримала від Японії 235 мільйонів доларів. Кошти спрямують на підтримку освіти та приватного сектору.
Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.
"До державного бюджету України надійшло 235 мільйона доларів пільгового фінансування від уряду Японії в рамках нових системних проєктів Світового банку "Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво" (RISE) та "Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні" (LEARN)", — йдеться у повідомленні.
Вказується що у межах RISE надійшло 130 мільйонів доларів позики за підтримки фінансових ресурсів Японії. Цей проект спрямовано на розв'язання критичних проблем, що перешкоджають стійкості, зростанню та сталому розвитку приватного сектору.
За проектом LEARN Україна отримала 105 мільйонів доларів. Кошти виділили завдяки виконанню урядом заходів з забезпечення безпечного очного навчання у школах, шляхом надання субвенцій на укриття та шкільні автобуси у 2024 році. Ключовою метою даної програми є покращення освітнього процесу в Україні в умовах воєнного стану шляхом створення безпечних та комфортних умов для вчителів та учнів.
"Вдячний уряду Японії на команді Світового банку за злагоджену співпрацю, що вкотре допомагає мобілізувати необхідні кошти на підтримку ключових сфер економіки. Залучена через механізми Банку бюджетна підтримка від Японії з лютого 2022 року сягнула близько 6 млрд доларів США. Фінансування в рамках LEARN та RISE допоможе створити належні умови освітнього процесу і зробити більш ефективним процес підтримки бізнесу в умовах повномасштабної війни", — зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.
До кінця 2024 року Україна очікує залучити ще 120 мільйонів доларів та 95 мільйонів доларів в рамках RISE та LEARN, відповідно.
Нагадаємо, 16 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що Японія передала Україні три мільярди доларів в межах ініціативи "Великої сімки" щодо кредиту на 50 мільярдів. Сума буде погашена з доходів від заморожених російських активів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими