Міністерство оборони України підписало угоду з німецькою компанією Rheinmetall. Йдеться про постачання восьми додаткових станцій передових хірургічних бригад (FST) для потреб армії.
Про це повідомив сайт Rheinmetall. Там зазначили, що це замовлення є частиною німецької програми зі зміцнення обороноздатності України, ініційованої федеральним урядом. Очікується, що постачання розпочнеться 2024 року та завершиться до кінця 2026 року.
Контракт передбачає постачання вісьмох повністю обладнаних мобільних медичних станцій, оснащених найпередовішою технікою, включно з рентгеноконтейнерами, операційними та блоками інтенсивної терапії. Для транспортування кожної станції Rheinmetall передасть три спеціалізовані вантажівки з причепами. Вартість замовлення оцінюється в середньому двозначним числом в мільйонах євро.
"Медичні автомобілі Rheinmetall є високомобільними, дуже швидкими в експлуатації та відповідають найвищим стандартам якості. Нещодавно розміщене замовлення підкреслює, що наші перші постачання медичної техніки в Україну довели свою цінність", — прокоментував генеральний директор концерну Армін Паппергер.
Українські військовослужбовці також пройдуть тижневе навчання з експлуатації нових медичних станцій у Німеччині.
У вересні 2023 року компанія Rheinmetall передала Україні мобільний польовий госпіталь (NATO-Role-2-Standard) на 32 ліжка для пацієнтів, з яких вісім — призначені для інтенсивної терапії. Також у цьому випадку десять українських солдатів пройшли двотижневий тренінг зі збирання та розбирання, транспортування та експлуатації шпиталю. Дві рятувальні машини за цим замовленням Rheinmetall надав наприкінці 2023 та на початку 2024 року.
Станції передових хірургічних бригад (FST) призначені для оперативного медичного втручання на передовій лінії фронту. Вони дають змогу проводити складні хірургічні операції та стабілізувати стан тяжкопоранених у найкоротші терміни, що істотно підвищує шанси на порятунок життя.
FST є контейнерними рятувальними одиницями для хірургічних операцій. Вони складаються з шести контейнерів кожен, п'ять з яких під час роботи з'єднані між собою і мають приймальне відділення, зону сортування, рентгенівський кабінет, хірургічну підготовку, хірургічний кабінет, а також відділення інтенсивної терапії.
Опорний контейнер з електрогенератором і резервуарами для води може автономно підтримувати систему в роботі не менше 48 годин. Для виробництва цих систем Rheinmetall співпрацює з відомими німецькими виробниками в галузі медичних технологій. FST призначені для використання на передовій. Там важкопораненим військовослужбовцям можуть бути проведені життєзабезпечувальні заходи протягом дуже короткого часу.
Нагадаємо, в травні стало відомо, що німецька компанія Rheinmetall планує відкрити в Україні підприємство з виробництва комплексів протиповітряної оборони.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими