Фото: Getty Images

Україна повернула ще двох дітей, яких примусово вивезли до Росії

До України вдалося повернути ще двох дітей, яких окупанти незаконно вивезли до Росії після початку повномасштабної війни.

Про це повідомив начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

"Маю добру новину. До двох українських родин вдалося повернути дітей", — написав він у Telegram.

За його словами, 16-річний хлопець та 17-річна дівчина жили у Кринках на Херсонщині. Після звільнення правобережжя ворог депортував неповнолітніх дітей до Краснодарського краю.

"Зусиллями багатьох служб дітей вдалося повернути на підконтрольну Україні територію, до родин. Дякую організації Save Ukraine, які сприяли цьому", — заявив Прокудін.

Начальник Херсонської ОВА додав, що діти уже в безпечному місці, знову разом.

"Радію за молодь та їхніх батьків", — наголосив посадовець.

Депортація українських дітей

Після окупації території України у 2022 році російські загарбники активно вивозили дітей на територію Росії та Білорусі, де на неповнолітніх українців чекали центри перевиховання та загроза всиновлення до російських родин.

Україна встановила імена близько 20 тисяч депортованих дітей і працює над їх поверненням. Депортованих дітей може бути в рази більше, адже на окупованих Росією територіях до війни проживало близько 700 тисяч дітей.

Так, частина викрадених дітей була відправлена на територію РФ і Криму, де діє мережа центрів перевиховання українських дітей. За твердженням окупантів, їх відправляли в дитячі "табори" за згодою їх батьків, проте відомі численні випадки примусу.

Викрадення дітей розглядає Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Суд раніше видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, яких вважають причетними до злочину.

Зокрема, президент РФ заявляв, що депортація українських дітей окупантами є "абсолютно легальною", а дитячий омбудсмен, яка усиновила депортованого з Маріуполя хлопчика, стверджує, що займалася не депортацією, а "евакуацією з-під обстрілів".

Нагадаємо, 8 грудня відбулося перше засідання коаліції з питань повернення депортованих росіянами дітей. У заході взяв участь і президент Володимир Зеленський. Гарант підкреслив, що у питанні повернення українських дітей велике значення має час. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 25.01.2024 18:36