Фото: ілюстративне. Джерело: Донбас СОС

Україні вдалося повернути з окупації ще 12 дітей: наймолодшій — два роки

У п'ятницю, 14 червня, з тимчасово окупованих територій Херсонської області вдалося повернути ще 12 дітей. Йдеться про дев'ять дівчаток та трьох хлопчиків.

Про це повідомив очільник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

"12 дітей вдалося повернути на підконтрольну Україні територію", — написав він у Telegram.

За словами посадовця, із тимчасово окупованої Херсонщини вивезли троє хлопчиків та дев'ять дівчаток. Усі діти віком від двох до 17 років. Одна з них позбавлена батьківського піклування.

Прокудін зазначив, що над порятунком дітей працювала благодійна організація Save Ukraine. Діти та їх батьки уже на підконтрольній території України. Їм надають допомогу спеціалісти.

"Тільки з початку 2024 року на підконтрольну Україні територію вдалось повернути 120 дітей із Херсонської області. Вдячний всім, хто докладає зусилля для повернення з окупації українських дітей", — додав очільник Херсонської ОВА.

Депортація українських дітей

Після окупації території України у 2022 році російські загарбники активно вивозили дітей на територію Росії та Білорусі, де на неповнолітніх українців чекали центри перевиховання та загроза всиновлення до російських родин. Так, частина викрадених дітей була відправлена на територію РФ і Криму, де діє мережа центрів перевиховання українських дітей. За твердженням окупантів, їх відправляли в дитячі "табори" за згодою їх батьків, проте відомі численні випадки примусу.

Викрадення дітей розглядає Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Суд раніше видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, яких вважають причетними до злочину. Раніше Україна передала Катару список з іменами понад 500 дітей, які були депортовані до Росії. Наразі він на стадії опрацювання.

Варто зазначити, що нещодавно британська газета Financial Times з посиланням на власне розслідування, інформувала, що країна-агресор не лише викрає українських дітей, а й виставляє їх на свої сайти з усиновлення. Їм змінюють імена та вік, а також пишуть у документах, що вони нібито із Росії.

Нагадаємо, за даними Дитячого фонду ООН, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинули та були поранені майже дві тисячі дітей. В середньому щодня окупанти травмують двох маленьких українців.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 14.06.2024 17:41