1 092 день війни
Особовий склад
862 390
Танки
10 120
Артилерія
23 347
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 072
Крилаті ракети
3 064
Гелікоптери
331
БпЛА
25 861
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,56
41,33
43,52
43,3
Українські військові вивели з ладу п'ять великих десантних кораблів Росії, — ВМС
Фото: росЗМІ

Українські військові вивели з ладу п'ять великих десантних кораблів Росії, — ВМС

Військові Збройних сил України вивели з ладу п'ять великих десантних кораблів Росії, тим самим перекривши можливість росіянами поповнювати Чорноморський флот.

Про це повідомив речник Військово-Морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі FREEDOM.

Посадовець зауважив, що напередодні вторгнення держава-агресорка максимально посилила свій Чорноморський флот. Проте наразі ЗСУ вже вивели з ладу декілька суден ворога, і ця кількість ще може збільшитися. 

"Вони під виглядом навчань перед повномасштабним вторгненням, як могли його накачали. Нагадую, тільки великих десантних кораблів вони загнали шість до тих шести, що вже були. Але результат відомий: п'ять із них уже не в строю. Цей рахунок може зростати", — сказав Плетенчук.

Атаки на російські кораблі

В районі Кримського мосту 5 серпня сталося кілька вибухів. Росіяни заявили про атаку безекіпажних катерів і повітряних дронів. Гучний вибух чули в районі населеного пункту Яковенкове. Пізніше стався новий потужний вибух в районі Кримського мосту, а згодом — третій.

За даними ЗМІ, Служба безпеки України та Військово-Морські сили України провели нову спецоперацію у Чорному морі. Внаслідок операції було підірвано великий нафтовий танкер РФ SIG.

Також вночі у російському місті Новоросійськ 4 серпня прогриміли вибухи. Очевидці розповіли, що з катера вівся вогонь по надводному безпілотнику. Зазначається, що дрон спалахнув, після чого стався сильний вибух. Водночас міністерство оборони Росії офіційно підтвердило інформацію про атаку морських дронів на Новоросійськ. Згодом у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Служба безпеки України провела спецоперацію в бухті Новоросійська. Внаслідок операції пошкоджено надводний великий десантний корабель "Олєнєгорський горняк".

Нагадаємо, раніше у ЗСУ розповіли, що російська армія панікує після удару дронами по її кораблях. Тож задля безпеки флот маневрує у водах Чорного моря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама