1 052 день війни
Особовий склад
804 930
Танки
9 741
Артилерія
21 789
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 017
Гелікоптери
331
БПЛА
21 884
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
Україна допоможе Молдові з електроенергією на четвер, 2 січня
Фото ілюстративне зі соцмереж

Україна допоможе Молдові з електроенергією на четвер, 2 січня

Однією з країн, у якої державна енергетична компанія Молдови Energocom могла закупити електроенергію, стала Україна. Це необхідно для покриття дефіциту на четвер, 2 січня,

Відповідну інформацію опублікувало молдовське видання NewsMaker. В Energocom розповіли журналістам, що зарезервували необхідні потужності на 2 січня.

У компанії пояснили, що, оскільки постачання електроенергії на кордоні Молдови та Румунії обмежене обсягом 315 МВт із необхідних 650-800 МВт, частину електроенергії резервують на щоденних аукціонах із потужностей, які не використовуються на інших кордонах Румунії зі сусідніми країнами.

"Таким чином нам вдалося зарезервувати необхідні потужності на 2 січня. Ми додатково закуповуватимемо електроенергію в українського "Енергоатому" у нічний час, коли у них є надлишок енергії, вони можуть її експортувати", — розповіли в Energocom.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що, оскільки транспортування російського газу через Україну припинилося вранці 1 січня, абсолютна більшість країн Європи до таких змін "успішно адаптувалася".

"Сьогодні наше спільне завдання — підтримати Молдову в період енергетичної трансформації. Також ми маємо витримати істерику деяких європейських політиків, що віддають перевагу мафіозним схемам із Москвою замість прозорої енергетичної політики", — наголосив український президент.

Також молдовські медійники додали, що в січні 2025 року Молдова закупить більшу частину електроенергії в Румунії. Більша частина потреб країни, тобто 62%, покриватиметься шляхом імпорту з Румунії. Ще близько 30% забезпечать ТЕЦ і місцеві виробники енергії з поновлюваних джерел.

Як відомо, в невизнаному Придністров'ї відсьогодні припинили постачання тепла та гарячої води для побутових споживачів і підприємств. Головна причина — припинення постачань російського газу.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан доручив уряду країни почати підготовку до націоналізації газової компанії "Молдовагаз". Зокрема, 50% акцій цієї компанії належать російському "Газпрому".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама