Російські загарбники використовують західні електронні компоненти у своїй зброї, яка завдає ударів по цивільній інфраструктурі. Українські військові експерти надали американським колегам переконливі докази щодо цього.
Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України з посиланням на Головну інспекцію та Технічну інспекцію відомства.
Вони налагодили системну співпрацю з Офісом генерального інспектора Міністерства оборони США. Регулярні зустрічі сторін спрямовані на контроль безпекової допомоги Збройним силам України та формування санкційної політики щодо іноземних компаній, чия продукція виявлена в російському озброєнні.
Українські військові зазначили, що під час зустрічі представники науково-дослідної установи ЗСУ презентували для Служби кримінальних розслідувань Офісу генерального інспектора Міністерства оборони США докладний аналіз імпортованої електроніки в російських озброєннях. Зокрема, йшлося про російські розвідувальні БпЛА типу "Орлан-10", у яких виявлено іноземні компоненти, а саме:
"Українська сторона передала повну інформацію щодо комплектувальних, включно з фотоматеріалами, серійними номерами, даними про країни походження та назвами компаній-виробників, що підтверджують системне використання західних технологій у виробництві російської військової техніки. Представники США виявили значний інтерес до наданих матеріалів", — йдеться в повідомленні.
Американці наголосили на важливості подібних зустрічей та поглибленої співпраці в рамках встановленого Меморандуму про взаєморозуміння між інспекційними службами оборонних відомств США та України. Представники Офісу генерального інспектора Міністерства оборони США додали, що це має створити підґрунтя для посилення санкційного тиску та перекриття каналів постачання електронної продукції, яка може використовуватися у воєнних злочинах.
"Продукція західних виробників електроніки фактично використовується Росією для скоєння воєнних злочинів, порушення міжнародного права та здійснення терористичних ударів по цивільному населенню та критичній інфраструктурі України. Розкриття шляхів постачання підсанкційних товарів від виробника до рук вбивць — завдання для всіх демократичних країн світу", — зазначив заступник начальника Технічної інспекції Міноборони України полковник Олег Лавров.
Нагадаємо, що ще наприкінці березня цього року американська влада звернулася до виробників США із закликом припинити постачання товарів понад 600 іноземним компаніям. Йдеться про ті підприємства, продукція яких стосується озброєнь і може потрапити в Росію.