Україна фактично може погодитися віддати під контроль Росії 20 відсотків своєї території. За версією адміністрації президента Сполучених Штатів Америки, це може відбутися в межах мирної угоди.
Таку інформацію оприлюднило видання New York Post. При цьому журналісти визнали, що умови щодо потенційного перемир'я досі не визначені, оскільки Київ і Москва "внутрішньо обговорюють план".
Однак один високопоставлений чиновник адміністрації президента США Дональда Трампа розповів медійникам, що вони можуть містити розгортання європейських сил в Україні, якщо вдасться досягнути припинення вогню.
"Складна частина полягає в тому, як виглядають сили безпеки, — ми називаємо це "силами стійкості", — розповів чиновник у розмові із The Post.
Він додав, що "сила стійкості є частиною гарантій безпеки, яких хочуть українці, і ми сподіваємося, що вони отримають".
Також зазначається, що "на столі" є окремі миротворчі сили для спостереження за будь-яким припиненням вогню, що виглядало би як "спільна комісія" росіян, українців і третьої країни, яка не є членом НАТО та яка спостерігає за лінією фронту, щоби переконатися, що обидві сторони не ведуть вогонь.
Американський чиновник розповів медійникам, що США також можуть залучити — але не як наземні сили, а як "грошову силу разом із третьою стороною".
Видання Wall Street Journal у неділю писало, що пропозиція також може містити "визнання" Вашингтоном окупованого українського півострова Крим "територією Росії".
Журналісти зазначали, що перша адміністрація Трампа виступала проти такого "визнання" Криму начебто під суверенітетом Росії. Такої ж позиції дотримувався кожен інший президент США після окупації українського півострова Росією 2014 року.
"Хоча The Post не зміг незалежно перевірити цю інформацію, високопоставлений чиновник адміністрації заявив, що Київ під час переговорів із делегацією США минулого тижня був найбільше стурбований "сухопутною" частиною угоди, посилаючись на "визнання" окупованих Росією частин України суверенною територією Москви", — йдеться в публікації.
Американський посадовець розповів, що Україна, схоже, "готова поступитися 20% своєї землі", доки це вважається "де-факто" визнанням території, а не "де-юре".
"Де-факто" означає, що ми визнаємо, що росіяни окупували цю землю, але ми не кажемо, що Україна віддасть її назавжди. "Де-юре" означає, що ми визнаємо, що росіяни захопили цю землю, і ми більше ніколи її не побачимо", — пояснив посадовець США американським журналістам.
Нагадаємо, під час традиційного вечірнього відеозвернення президент Володимир Зеленський наголосив, що на зустрічі зі США та європейськими союзниками в Лондоні 23 квітня делегація з України акцентуватиме на встановленні "безумовного припинення вогню".