1 051 день війни
Особовий склад
803 100
Танки
9 731
Артилерія
21 729
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
331
БПЛА
21 813
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
Україна зменшила кількість ударів ракетами ATACMS по Росії: у NYT назвали причину
Фото: ілюстративне. Джерело: "Вікіпедія"

Україна зменшила кількість ударів ракетами ATACMS по Росії: у NYT назвали причину

Україна зменшила інтенсивність використання американських ракет ATACMS по території країни-агресорки. Причина — зменшення запасів.

Про це повідомило видання The New York Times із посиланням на американських чиновників.

Як зазначили джерела видання, адміністрація Байдена відправила Україні до 500 ракет ATACMS, ще до того, як дозволила бити ними по території РФ. Тоді українські бійці використовували ракети для ударів по військових цілях на окупованих Росією східних українських територіях і в Криму.

Наразі ж, на думку американських чиновників, в України залишилося близько 50 ракет ATACMS. Проте можливості отримати додаткові ракети були фактично вичерпані, а запаси цього озброєння вже були спрямовані для забезпечення потреб у регіонах Близького Сходу та Азії.

"Деякі аналітики стверджують, що Україна уповільнила використання ракет, тому що спочатку цілями були російські об’єкти, які вона давно хотіла вразити. Зараз, коли залишилося небагато ракет, Україна діє більш обдумано", — наголосили у виданні.

Водночас журналісти вважають, що розраховувати на підтримку новообраного президента США Дональда Трампа у цьому питанні Україні не варто, адже він вже заявив, що "дуже категорично" не згоден з використанням Україною ATACMS на російській території і назвав рішення Байдена про їх надання "дурним".

У The New York Times, посилаючись на дані російського Міністерства оборони та військових блогерів, наголосили, що після отримання дозволу США та Великої Британії Україна здійснила щонайменше шість ракетних ударів, використавши не менше ніж 31 ракету ATACMS та 14 Storm Shadow.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Рустем Умєров запевнив, що Україна отримуватиме достатні об'єми військової допомоги й у 2025 році. Загалом США надає нашій державі половину підтримки, партнери з Євросоюзу — понад 40%, решта допомоги надходить від інших держав та власних вкладень Києва.

Водночас президент Володимир Зеленський заявляв, що Сполучені Штати Америки збільшують постачання військової допомоги Україні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама