У четвер, 17 квітня, українська делегація прибула до Парижа, де заплановано серію двосторонніх та багатосторонніх зустрічей з представниками держав "Коаліції охочих". Союзники обговорюватимуть безпекові гарантії для України.
Про це у Telegram-каналі повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. За словами посадовця, до Франції він прилетів разом з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою та міністром оборони Рустемом Умєровим.
"В рамках візиту заплановано серію двосторонніх та багатосторонніх зустрічей з представниками держав коаліції охочих та спроможних гарантувати безпеку, зокрема з Франції, Німеччини та Великої Британії", — йдеться у повідомленні Єрмака.
Він додав, що у Парижі також заплановані зустрічі з представниками США, які в цей час перебувають у Франції.
"Працюємо над важливими питаннями для безпеки України та всієї Європи", — додав Андрій Єрмак.
Коаліція охочих — це блок країн, який був створений 2 березня 2025 року прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Головна мета коаліції — консолідувати європейську підтримку України на тлі нестабільної політики США та створити передумови для довготривалого миру.
Вже 11 березня 2025 року представники служб безпеки з 30 країн зустрілися в Парижі для перемовин щодо створення міжнародних сил безпеки для України, які підтримуватимуть мир у разі підписання угоди про припинення вогню з Росією.
Водночас 15 березня британський прем’єр Стармер провів віртуальну зустріч із лідерами європейських країн і країн Співдружності, щоб зібрати "коаліцію охочих" для розгляду варіантів створення сил безпеки, які будуть розгорнуті на території України. Ще одна нарада у рамках коаліції відбулася за участю військових у Британії 20 березня.
На сьогодні понад 30 держав долучилися до ініціативи. Серед них: Австралія, Бельгія, Болгарія, Канада, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Україна, Велика Британія.
Світові лідери пропонують надати Україні військову підтримку (постачання озброєнь, підготовка українських військових), фінансову (виділення коштів на відновлення економіки та оборони), матеріально-технічну (постачання боєприпасів, дронів, систем ППО) та розвідувальну (обмін інформацією про плани та дії російських військ).
Водночас одним із головних питань є можливість відправлення міжнародного миротворчого контингенту в Україну.
Раніше повідомлялось, що 15 квітня у Туреччині проходить зустріч представників "Коаліції охочих". Головна тема — безпека в Чорному морі.
Нагадаємо, раніше президент Словаччини Петер Пеллегріні заявляв, що "Коаліція охочих" не має жодного ефекту. Дії союзників мають бути погоджені на рівні всього Євросоюзу і НАТО.