У вівторок, 21 жовтня, Сили оборони України завдали ударів по об’єктах військово-промислового комплексу країни-агресорки Росії, послаблюючи її наступальний потенціал.
Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Зазначається, що сьогодні було уражено Брянський хімічний завод.
За даними військових, масований комбінований ракетно-авіаційний удар було здійснено в тому числі ракетами повітряного базування Storm Shadow, які подолали російську систему протиповітряної оборони.
"Результати ураження уточнюються", — зауважили у Генштабі.
Брянський хімічний завод — підприємство хімічної промисловості, розташоване поблизу міста Сєльцо у Брянській області. Спеціалізується на виробництві промислових вибухових речовин та спорядженні, збиранні і ремонту різних боєприпасів.
Рішення про будівництво заводу в селищі Сєльцо було прийнято у 1935 році, а вже у 1939 році завод дав першу продукцію: це були 122 і 152 мм осколково-фугасні снаряди та 305 мм снаряди берегової артилерії. У жовтні 1944 року було розпочато серійний випуск реактивних снарядів М-8, М-13, М-31.
Після Другої світової війни завод займався виробництвом реактивних глибинних бомб, різних реактивних стартових та маршових двигунів, вийшов на позиції лідера галузі у виробництві РСЗВ, зокрема став провідним з випуску РСЗВ БМ-21 "Град". Підприємство є важливою складовою ВПК країни-агресора.
Нагадаємо, 18 жовтня дрони атакували Ульяновську область країни-агресорки Росії. Під удар потрапила підстанція "Вешкайма". Цей об’єкт забезпечував з’єднання між Ульяновською, Мордовською, Чуваською та Самарською областями й виконував функцію транзитного вузла для постачання електроенергії від Сизранської та Жигулівської ГЕС до центральних регіонів Росії.
Водночас у ніч на 16 жовтня 2025 року Сили оборони України уразили Саратовський нафтопереробний завод у Саратовській області країни-агресорки Росії.
Також Сили спеціальних операцій Збройних сил України уразили нафтобазу та комбінат "Гвардійський" у тимчасово окупованому Криму.