1 198 день війни
Особовий склад
992 750
Танки
10 887
Артилерія
28 750
Літаки
413
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 177
Крилаті ракети
3 271
Гелікоптери
336
БпЛА
39 019
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Українські військові збили над Чорними морем новітній дрон РФ: потужне відео
Фото: Сергій "Флеш" Бескрестнов / Telegram

Українські військові збили над Чорними морем новітній дрон РФ: потужне відео

У четвер, 29 травня, бійці Сил безпеки і оборони України знищили російський новітній безпілотник "Дань-М". Дрон впав у море.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. За даними ГУР, ворожий дрон було знищено із мобільного зенітно-ракетного комплексу, оснащеного ракетами Р-73.

"29 травня 2025 року для відбиття нічної ворожої атаки безпілотників на Одещину було успішно застосовано розроблений фахівцями ГУР МО України за підтримки іноземних партнерів мобільний зенітно-ракетний комплекс, оснащений ракетами Р-73", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що бійці Сил безпеки і оборони України збили ворожий новітній реактивний безпілотник, ймовірно "Дань-М". Він впав у Чорне море.

Що відомо про безпілотник "Дань-М"

Відомостей про новітній дрон росіян поки не багато. Відомо, що це реактивна мішень для тренування та перевірки ППО, яку Росія переробила на ударний дрон. Час польоту "Дань-М" становить 25-40 хвилин, швидкість — 400-750 км/год, а висота польоту сягає до дев’яти кілометрів.

Попередньо, "Дань-М" може імітувати груповий наліт до 10 літальних апаратів, що дозволяє відтворювати складну повітряну обстановку для випробувань систем ППО та бортового озброєння авіаційних комплексів нового покоління. 

Нагадаємо, раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Євген Єрін заявляв, що розвідка вдосконалює українські морські дрони Magura після вдалої операції зі знищення двох ворожих винищувачів над Чорним морем. Окупантам "не варто розслаблятися", а навпаки, "готуватися" до чергових ударів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама