Бронемашина Inguar-3 українського виробництва вже пройшла успішні тестування в бойових умовах. Тож компанія Inguar Defence отримала перші замовлення на свої вироби.
Про це розповів генеральний директор і співзасновник компанії Inguar Defence Артем Ющук у коментарі "Укрінформу". За його словами, 2024 рік став для Inguar Defence роком випробувань техніки.
"Ми відповідально поставилися до цього питання, і в цілому машина пройшла близько 10 тисяч кілометрів жорстких тестів. Зокрема — бойові тести з бійцями бригади "Азов" у Серебрянському лісі, зараз — на Сумському напрямку", — зазначив Ющук.
Тож тепер компанія отримала перші державні замовлення від двох структур, які за умовами договорів він поки що не може називати. Впродовж наступного півріччя Inguar Defence передасть їх на фронт для потреб ЗСУ.
"Відгук після перших бойових тестів з "Азовом" приніс нам довгоочікуваний перший контракт. Перші машини зʼявляться на фронті вже у другому кварталі 2025 року", — розповів співзасновник компанії-виробника.
Перші замовлення, які отримала Inguar Defence, не закривають її виробничих спроможностей, тож компанія гостро потребує додаткових замовлень. Планові довгострокові замовлення компанії — запорука її виживання.
"Ми здатні виготовляти набагато більше. Якщо ми не отримуватимемо контракти з періодичністю хоча би раз на два місяці, ми просто не виживемо як компанія", — наголосив Ющук.
Він додав, що бронемашину збирають в Україні "з нуля", для неї не використовують жодне "цивільне" шасі. За словами Ющука, виробничий процес в цього українського виробника складніший, ніж у більшості інших. Це тягне за собою в рази вищу локалізацію та більшу кількість робочих місць для українців.
"Маємо надію, що держава це розуміє та підтримуватиме саме таке виробництво — орієнтоване на локалізацію в Україні та на продукт, створений відповідно до найактуальніших вимог. Конкуренція потужна, можна сказати — навіть агресивна. Але в нас немає іншого вибору, ніж пробиватися", — підсумував Артем Ющук.
Inguar-3 — нове покоління модульних тактичних бронемашин з окремою передньою та задньою бронекапсулою, завдяки яким її конфігурацію можна швидко змінити – у варіант десантного автомобіля, пікап чи носія важкого озброєння.
Бронемашина оснащена комбінованим бронюванням, що складається з алюмінієвих та сталевих плит. Алюмінієві елементи виконані у модульному форматі для швидкої заміни. Машина має рівень захисту 3a/3b за класифікацією STANAG 4569. Тобто може витримувати влучання бронебійних куль калібру 7,62×51, а також уламків 155-міліметрових снарядів з 60 метрів.
Протимінний захист за цією класифікацією передбачає витримування підриву протитанкової фугасної міни з вісьмома кілограмами вибухівки (аналог радянської ТМ-62). У неї підвищений захист підкапотного простору від уламків.
Нагадаємо, на початку жовтня аналітики американського Інституту вивчення війни зазначали, що Україна потребує значної західної підтримки у протидії російській агресії. Хоча зараз відчувається суттєве нарощування виробництва вітчизняної зброї, військової техніки та дронів.