Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

"Укрпошті" дозволили продавати ліки на деокупованих та прифронтових територіях: коли стартує пілотний проект

У селах і на прифронтових територіях України незабаром з’являться мобільні аптеки в існуючих поштових відділеннях "Укрпошти".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

 Зазначається, пілотний запуск проекту "Укрпошта-Ліки" планується з 1 лютого. З цією метою АТ "Укрпошта" отримає ліцензію на продаж лікарських засобів в існуючих поштових стаціонарних або мобільних відділеннях. 

Така можливість дозволить розв’язати проблему доступних ліків на 100% території України вже у першій половині 2024 року. Для цього попередньо триває пошук належного приміщення для відкриття першого ліцензованого складу у Києві.  

"Громадяни чекають на наші рішення. Часто через бойові дії та постійні ворожі обстріли наші люди позбавлені доступу до найнеобхіднішого, зокрема ліків. Я дякую всім, хто опікується проблемами людей на прифронтових територіях. Для них це дуже важливо", наголосила Ірина Верещук.

Повідомляється, що наразі проходить набір фармацевтів, оскільки продавати нерецептурні та рецептурні ліки має право лише кваліфікований спеціаліст. Крім того, планується впровадження гарячої лінії для оформлення запитів від громадян. 

Нагадаємо, у вересні Кабінет міністрів спростив вимоги до аптек у сільській місцевості. Зокрема, йдеться про зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) з метою забезпечення доступності лікарських засобів для населення сільської місцевості.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 04.01.2024 09:49