Система ЗРК Patriot. Джерело: mil.in.ua

Успішні удари українських сил змусили Росію переглянути свою стратегію ППО, — ЗМІ

Україна активізувала свої удари по російських об'єктах, таким чином змушуючи Росію переглянути розміщення протиповітряної оборони. Кремль стикається з новими викликами у сфері ППО — необхідно вирішувати, які території захищати насамперед.

Про це написало видання Business Insider. Журналісти зазначили, що під час вторгнення Росії в Україну обидві сторони активно використовували ППО для захисту від атак безпілотників і ракет.

Однак успішні удари України та її тактика призвели до того, що Росії тепер доводиться вирішувати, де розміщувати свої засоби ППО, що створює нові можливості для українських атак по менш захищених районах.

Аналітики вважають, що в Росії замало засобів ППО для захисту всіх необхідних об'єктів, навіть у ймовірно безпечних районах. Джордж Баррос, аналітик із Росії, стверджує, що російська оборона зосереджена на захисті найбільш загрозливих районів, залишаючи інші території незахищеними.

Україна продовжує завдавати ударів по російських об'єктах, збільшуючи тиск на російське командування. Західні союзники дозволили Україні використовувати свою зброю для атак по деяких військових об'єктах у Росії, що раніше було обмежено цілями на контрольованій Росією території в Україні.

Крім того, Україна активізувала використання безпілотників, завдаючи ударів по аеродромах і нафтових об'єктах у глибині Росії. Експерти зазначають, що Україна дотримується стратегії, спрямованої на ослаблення російської ППО, змушуючи російські ВПС або залишати бази поблизу кордонів України, або зосереджувати там значні сили ППО.

Ескалація ударів створює напруженість для російської ППО, особливо в таких регіонах, як Крим, окупований Росією 2014 року. Україна цілеспрямовано атакує ППО в Криму, що чинить тиск на російські сили. Атаки України на оборонні споруди в Криму послаблюють здатність Росії захищати повітряний простір півострова.

Експерти вважають, що нинішній конфлікт дедалі більше перетворюється на війну ППО, в якій, попри тиск, Росія поки що зберігає перевагу. Проте Україна продовжує прагнути до рівних умов, домагаючись дозволу на використання зброї дальнього радіуса дії для ударів по російських цілях у глибині території країни.

Нагадаємо, раніше агенція Bloomberg оприлюднила інформацію про те, що окремі партнери України в НАТО не встигають виконати обіцянки стосовно пришвидшення постачань систем протиповітряної оборони. Це також стосується іншого військового обладнання.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 28.08.2024 13:39