Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу. При цьому Пхеньян намагається тісніше співпрацювати з Москвою в цій сфері.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
"Росія може надавати Північній Кореї безпілотні та ракетні технології в обмін на участь північнокорейських військ у бойових діях у Курській області", — йдеться у звіті.
Японський телеканал NHK, посилаючись на численні джерела, знайомі з російсько-північнокорейськими відносинами, повідомив, що Росія погодилася допомогти Північній Кореї у розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими військами воєнних дій Росії проти України.
Росія, як і раніше, неохоче допомагає Північній Кореї у розробці ядерної зброї, побоюючись, що північнокорейські ядерні випробування можуть призвести до подальшого загострення відносин зі США й ускладнити відносини з Китаєм.
Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Росія цілеспрямовано поширює сучасні технології в Північній Кореї, включаючи технологію безпілотників, а 7 лютого повідомив агенції Reuters, що тисячі північнокорейських військ повернулися до активних бойових дій у Курській області після короткої перерви.
Українська бригада, що діє в Курській області, опублікувала відео, на якому північнокорейські війська проводять атаки разом із російськими військами в Курській області.
Південнокорейські джерела повідомляли, що Росія вивела північнокорейські війська з поля бою в Курській області в середині січня 2025 року, можливо, для відпочинку та відновлення або для того, щоби переосмислити, як Росія використовує ці війська.
"Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу. Агенція Reuters повідомила, що північнокорейські балістичні ракети, запущені російськими військами, продемонстрували значно підвищену точність, що, ймовірно, є прикладом посилення північнокорейського потенціалу, отриманого завдяки північнокорейсько-російському альянсу", — зробили висновок в Інституті вивчення війни.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп зізнався, що мав телефонну розмову з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Головна тема — можливість припинення війни Росії проти України.