1 066 день війни
Особовий склад
826 820
Танки
9 852
Артилерія
22 295
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 051
Гелікоптери
331
БПЛА
23 162
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,03
41,9
43,87
43,6
В ISW проаналізували стратегічне партнерство Росії й Ірану: що це означає для України
Масуд Пезешкіан і Володимир Путін. Джерело: росЗМІ

В ISW проаналізували "стратегічне партнерство" Росії й Ірану: що це означає для України

Посилена військова співпраця лежить в основі Угоди про стратегічне партнерство між Росією й Іраном. Це може допомогти російським окупантам у веденні війни проти України.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони нагадали, що 17 січня кремлівський диктатор Володимир Путін і президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство, яка забезпечує численні вигоди для Росії в її війні проти України. 

"Угода охоплює питання посилення оборонної співпраці, обміну розвідданими, використання ядерної енергії та співпраці, транспортної підтримки та розвитку Міжнародного транспортного коридору (INSTC), а також положення про те, що жодна зі сторін не дозволить третім сторонам використовувати свою територію з метою загрози безпеці іншої сторони, серед інших економічних і соціальних сфер партнерства", — йдеться у звіті ISW.

Особливу увагу привертають домовленості щодо "військово-технічної співпраці", яке передбачає постачання Іраном безпілотників Shahed та іншої військової техніки, яку рашисти можуть використати для продовження війни в Україні.

Іран, зокрема, може допомогти Росії масштабувати виробництво безпілотників Shahed на території Росії, що дозволить знизити залежність від імпорту та забезпечить постійний потік необхідної техніки для подальших бойових дій.

Двостороння угода також може призвести до створення центрів дозаправлення літаків і військово-морської присутності Росії на території Ірану, що дозволить посилити російську військову присутність на Близькому Сході.

"Росія може використовувати іранську територію для підтримки деяких своїх операцій у Північній Африці та на Близькому Сході, попри неоптимальне географічне розташування Ірану, якщо порівнювати його зі Сирією, яка розташована поруч із російськими базами в Лівії та Середземному морі. Росія також може використати цю угоду для встановлення постійної військової присутності в Ірані в довгостроковій перспективі. Однак Іран може не захотіти йти на такі кроки через можливість подальших західних санкцій", — зауважили в Інституті вивчення війни.

Угода також має на меті допомогти Росії уникнути санкцій і полегшити економічні труднощі, спричинені міжнародними обмеженнями. Росія сподівається, що зміцнення економічних і транспортних зв'язків з Іраном дозволить їй обійти західні санкції та зменшити внутрішній економічний тиск.

Інші ключові висновки ISW

  • Російські війська захопили Времівку, оточивши Велику Новосілку та змусивши українські війська вийти з цього населеного пункту.
  • Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Росії Володимир Путін провели телефонну розмову 17 січня, що свідчить про зростання стурбованості Кремля щодо поглиблення зв'язків Вірменії із Заходом.
  • Нещодавно розсекречені документи США підкреслюють роль грошової та технічної допомоги США в розширенні українських можливостей виробництва безпілотників і те, як національна безпека США отримує безпосередню користь від інтеграції уроків, отриманих від України, в американську оборонну промисловість.
  • Російські війська нещодавно просунулися в Курській області та на Харківському, Куп’янському, Торецькому, Покровському та Курахівському напрямках.
  • Президент Росії Володимир Путін 17 січня підписав указ про дозвіл призову російських резервістів ("кадрового мобілізаційного ресурсу" або запасів) на збори 2025 року.

Нагадаємо, перебуваючи вчора в Москві, президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що його країна ніколи не планувала вбивства новообраного президента США Дональда Трампа.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама