1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В ISW розповіли, як Євросоюз допоможе Придністровʼю зменшити залежність від Росії
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

В ISW розповіли, як Євросоюз допоможе Придністровʼю зменшити залежність від Росії

Допомога Європейського Союзу в подоланні енергетичної кризи в Молдові зменшить позиції Росії в регіоні. Кремль не зможе так, як раніше, використовувати Придністров'я у своїх схемах енергетичного шантажу.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

"Європейський Союз 27 січня запропонував пакет допомоги Молдові та Придністров'ю, щоби допомогти подолати газову кризу в проросійській самопроголошеній республіці в рамках зусиль, спрямованих на зменшення здатності Росії використовувати Придністров'я у своїх схемах енергетичного шантажу, спрямованих на Кишинів", — зазначили вони.

Експерти додали, що пакет містить екстрений кредит у розмірі трьох мільйонів кубометрів газу для Придністровського регіону та грант у розмірі 30 мільйонів євро (близько 31,4 мільйона доларів) для Молдови на закупівлю газу — ймовірно, з європейського ринку — з 1 по 10 лютого.

Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан зазначив, що ЄС продовжить підтримувати Кишинів і після 10 лютого, щоби Придністровський регіон міг продовжувати виробляти електроенергію для Придністров'я та Молдови.

"Пакет допомоги ЄС пропонує інвестувати у виробництво та розподіл електроенергії в Придністров'ї протягом наступних двох років. ЄС також розглядає можливість підтримки постачань вугілля з України до Придністров'я та підтримав виділення потужностей для транспортування газу з Болгарії та Румунії до Молдови", — йдеться в повідомленні.

На думку аналітиків ISW, можливе прийняття Придністров'ям допомоги від Молдови, України чи ЄС і подальше постачання Придністров'ям дешевшої електроенергії решті Молдови підірве зусилля Росії використати енергетичну кризу для посилення економічної залежності Придністров'я від Москви, позиціювання Росії як рятівника та благодійника самопроголошеної республіки, а також для використання переходу Кишинева на європейську електроенергію за вищими цінами в межах антиєвропейських наративів Москви.

Інші ключові висновки ISW

  • У ніч на 26 січня українські війська знову завдали ударів по сховищах російських БпЛА в Орловській області.
  • Президент України Володимир Зеленський змінив командувача Хортицького угруповання військ бригадного генерала Андрія Гнатова на командувача Сухопутними військами генерал-майора Михайла Драпатого.
  • Нещодавно українські війська відбили втрачені позиції під Торецьком.
  • Російські війська нещодавно просунулися поблизу Торецька, Часового Яру та Курахового.
  • Російський уряд продовжує розширювати федеральну програму "Час героїв", яка спрямована на призначення обраних Кремлем ветеранів на державні посади, створюючи аналогічні програми для російських ветеранів у всіх урядах, у тому числі на регіональному рівні.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна готова допомогти Молдові подолати енергетичну кризу у невизнаному Придністров'ї, яка виникла через припинення постачання російського газу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама