Міністерство охорони здоров’я спрогнозувало глобальний дефіцит кадрів до 2030 року. Тому зараз у відомстві розробляють стратегії, як забезпечити систему працівниками.
Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю BBC Україна.
"Мені здається, що жодна країна світу не скаже, що в нас лікарів вистачає. Якщо глобально дивитися, то лікарів в принципі не вистачає", — зазначив він.
За словами Ляшка, зокрема, через брак кадрів наступний етап медичної реформи не зупиняли навіть під час війни.
"Ми провели госпітальне планування, поділили лікарні за їхньою роллю, щоби раціонально розраховувати кадрові ресурси та матеріально-технічну базу", — пояснив міністр.
Він також додав, що в усіх регіонах бракує медиків різних напрямів.
"Ми можемо говорити про лікарів-психіатрів, про клінічних психологів, де варту залучити доволі велику кількість працівників. Якщо говорити про поранення, зокрема, про травму, про нейротравму — ми побачимо, що є проблема з фізичними терапевтами, ерготерапевтами, терапевтами мови та мовлення", — акцентував він.
Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року Ляшко розповідав, що в Україні не спостерігається дефіцит медичних препаратів в закладах охорони здоров'я через кризу на польському кордоні. Крім того, повний спектр лікарських засобів мають в наявності й українські фармдистриб'ютори.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими