Фото: Pixabay

В Україні розпочався епідемічний сезон холери: у МОЗ розповіли, чим небезпечна хвороба та як вберегтися

З 1 червня в Україні розпочався посилений епідемічний нагляд за холерою. Особливо важкі або складні випадки гострих кишкових інфекцій будуть додатково тестувати на наявність цієї хвороби.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ).

Безперервний епідеміологічний нагляд за холерою триває впродовж року. Проте з 1 червня до 1 жовтня починається посилений епідемічний сезон спостереження.

"З 1 червня в Україні особливо важкі або складні випадки гострих кишкових інфекцій будуть додатково тестуватися на наявність холери. Центри контролю та профілактики хвороб реалізують комплексні плани реагування та діагностики підозр, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади", — зазначає заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, ці заходи дозволяють своєчасно виявити підозри на холеру та забезпечити системний контроль за епідситуацією на рівні країни. Окрім обстеження хворих з підозрою на холеру, фахівці ЦКПХ проводять дослідження зразків довкілля: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води. 

Що таке холера та як вберегтися від цієї хвороби

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Інфекція передається фекально-оральним шляхом через забруднену воду, їжу та побутові контакти. Без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.

Щоб уникнути захворювання на холеру, потрібно дотримуватися простих правил:

  • не купувати продукти харчування, зокрема рибу, у місцях стихійної торгівлі;
  • не купатися та не ловити рибу у забруднених водоймах;
  • дотримуватися особистої гігієни, ретельно мити руки перед їжею, після відвідування туалету та вулиці;
  • вживати чисту воду, бажано бутильовану. Кип'ятіння води вбиває холерні вібріони вже через одну хвилину;
  • перед вживанням мити овочі та фрукти чистою водою та обробляти окропом;
  • ретельно готувати їжу, проварювати чи просмажувати продукти перед вживанням.

У МОЗ підкреслили, що при своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. Дотримання профілактичних заходів допоможе захистити себе та своїх близьких від цієї небезпечної інфекції.

холера

Фото: МОЗ

Варто зазначити, що у 2023 році під час посиленого сезону епіднагляду за холерою підозри на захворювання фіксували у Запорізькій та Чернігівській областях. Після розслідувань вони не підтвердилися. Загалом, протягом сезону було обстежено 12 604 людини із гострою кишковою інфекцією та проведено 11 073 дослідження проб води. Спалахів холери не зафіксовано.

Нагадаємо, в Україні протягом епідемічного сезону 2023-2024 років майже п'ять мільйонів українці захворіли на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та коронавірус (COVID-19)

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 01.06.2024 22:48