Фото: ілюстративне. Джерело: "Укрінформ"

В Україну повернули депортованого Росією юнака з Маріуполя

У вівторок, 2 січня на Батьківщину вдалося повернути ще одного українця, незаконно вивезеного до Росії з тимчасово захопленого Маріуполя Донецької області.

Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Маємо чергову нагоду розповісти, що повернутих із російської депортації громадян стає дедалі більше", — йдеться у повідомленні.

Відомо, що у квітні 2022 року 17-річного Олександра у складі групи, де налічувалася 31 дитина, вивезли із тимчасово окупованого Маріуполя під Москву. Переважна більшість дітей були сиротами або позбавленими батьківського піклування.

"Напередодні Нового року до Департаменту кризового реагування Мінреінтеграції звернулася громадська діячка, яка опікується поверненням дітей. І ось нова маленька перемога. Зараз Олександр вже у Києві", — заявили у відомстві.

У Мінреінтеграції додали, що він п’ятий із цієї групи, кого вдалося повернути. Він провів на чужині два роки, там він досяг повноліття, але весь цей час дуже хотів повернутися.

У відомстві висловили вдячність голові правління ГС "Українська мережа за права дитини" Дар’ї Касьяновій та МЗС України.

Депортація українських дітей

Після окупації території України у 2022 році російські загарбники активно вивозили дітей на територію Росії та Білорусі, де на неповнолітніх українців чекали центри перевиховання та загроза всиновлення до російських родин.

Україна встановила імена близько 20 тисяч депортованих дітей і працює над їхнім поверненням. Депортованих дітей може бути в рази більше, адже на окупованих Росією територіях до війни проживало близько 700 тисяч дітей. Так, частина викрадених дітей була відправлена на територію РФ і Криму, де діє мережа центрів перевиховання українських дітей. За твердженням окупантів, їх відправляли в дитячі "табори" за згодою їх батьків, проте відомі численні випадки примусу.

Викрадення дітей розглядає Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Суд раніше видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, яких вважають причетними до злочину.

Зокрема, президент РФ заявляв, що депортація українських дітей окупантами є "абсолютно легальною", а дитячий омбудсмен, яка усиновила депортованого з Маріуполя хлопчика, стверджує, що займалася не депортацією, а "евакуацією з-під обстрілів".

Нагадаємо, у грудні Україні вдалося повернути ще п’ятьох дітей з російської окупації. Зараз усі вони у безпечному місці, їм надається необхідна допомога.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Події, 02.01.2024 19:55