В Україні напрацьовують новий алгоритм оплати праці соціальних працівників. Зарплати у цій сфері можуть зрости.
Про це повідомила заступниця міністра соціальної політики, сім’ї та єдності Тетяна Кірієнко під час години запитань до уряду у Верховній Раді 10 жовтня.
"Разом з міністром та іншими заступниками ми часто їздимо з робочими візитами в регіони, де неодноразово обговорювали цю проблему із соціальними працівниками на місцях. Ми чуємо цю потребу. Мінсоцполітики комплексно підходить до розв'язання питання підвищення заробітної плати для соціальних працівників. Наразі у розробці відповідна постанова", — пояснила посадовиця.
За її словами, документ також передбачає, що до осіб, яким буде підвищено заробітну плату, увійдуть ті категорії, які працюють в інтернатних закладах.
Кірієнко наголосила, що дана постанова буде напрацьована вже найближчим часом.
У жовтні 2025 року середня зарплата в Україні досягла показника 25,9 тисячі гривень. Найвищі виплати зафіксовані в Києві та Луганській області. У Чернівецькій та Кіровоградській областях отримують найнижчі зарплати.
Лідером серед зарплат є сфера інформації та телекомунікацій, а освіта залишається найменше оплачуваною галуззю.
Варто зауважити, що за даними Бюджетної декларації, прожитковий мінімум до 2028 року зросте несуттєво та становитиме 3 667 гривень гривні для працездатних осіб. Водночас уряд України планує підвищити мінімальну заробітну плату.
Нагадаємо, з 1 жовтня 2025 року працівникам автозаправних комплексів та станцій обіцяли підняти заробітну плату. Розмір виплат відтепер залежать від місця розташування компанії.