Фото: росЗМІ

Вибори у США не вплинуть на плани Путіна продовжувати війну в Україні, — CNN

Глава Кремля Володимир Путін навряд чи сяде за стіл переговорів щодо завершення війни в Україні навіть після виборів у Сполучених Штатах.

Про це повідомляє CNN.

Як зазначає видання, Росія уважно стежить за політикою США. Це було послання президента України Володимира Зеленського журналістам минулого тижня у Києві, коли він відповідав на запитання щодо готовності Москви до переговорів. "Це залежить від виборів у Сполучених Штатах", — сказав він.

Очікується, що у разі обрання Камала Гарріс загалом продовжить політику адміністрації Байдена, яка підтримувала Україну, попри деякі розбіжності, такі як використання західної зброї для завдання ударів по території Росії.

Зайнявши кардинально іншу позицію, Дональд Трамп заявив, що припинить підтримку військових зусиль Києва та заявив, що може врегулювати війну "за один день". Умови мирного плану, запропонованого його кандидатом на посаду віце-президента Джеймсом Девідом Венсом, напрочуд схожі на список побажань Путіна.

Аналітики стверджують, що американська політика перебуває на роздоріжжі, але це не обов'язково стане поворотним моментом у мирних переговорах. Це тому, що ніщо не вказує на те, що Росія готова сісти за стіл переговорів, незалежно від того, хто опиниться в Білому домі.

"Що [Трамп] думає, що він може зробити, які важелі впливу у нього є, на цю мить неясно, але я не думаю, що це швидкий процес", — сказав Томас Грем, експерт із зовнішньої політики Росії та шановний науковий співробітник Ради з міжнародних відносин.

Проте експерти стверджують, що скорочення витрат США на допомогу може призвести до змін на полі бою. Як заявив Грем в інтерв'ю CNN, з будь-яким потенційним президентом Путін спробує скористатися тим, що вважає політичною дисфункцією в Сполучених Штатах, а також "тріщинами в єдності Заходу". Ці тріщини можуть виникнути у вигляді скорочення адміністрацією Трампа допомоги США та прийняття меншої ролі в НАТО чи розколу Конгресу США, серед інших чинників. Фінансовий тиск на європейських союзників також відіграє свою роль, як і розколи в НАТО з проросійським керівництвом у таких державах-членах, як Угорщина та Словаччина.

"За відсутності єдності Заходу, за відсутності чіткої демонстрації того, що Захід та Україна мають спільне бачення того, чого вони намагаються досягти... У Путіна немає причин переглядати свої дії в Україні на даному етапі", — додав Грем.

Масштаб війни також надто великий для простих переговорів між Москвою та Києвом, кажуть експерти. Вони стверджують, що це набагато ширший конфлікт між Росією та Заходом. 

"Для Путіна "Україна — це лише засіб для досягнення мети, а мета — ще більше обмежити вплив США в міжнародних справах", — заявив Джон Лоу, науковий співробітник Програми з Росії та Євразії лондонського аналітичного центру Chatham House.

"Коли радники [Трампа] пояснять йому, що насправді тут відбувається, і той факт, що Китай відіграв ключову роль у підтримці здатності Росії продовжувати вести цю війну… він може раптово дуже гостро відчути, що він не так добре ставиться до Путіна", — сказав Лоу, додавши, що Пекін сприйме будь-які поступки "як ще одне свідчення слабкості США".

Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни заявляли, що Путін втрачає рейтинг у Росії після початку операції ЗСУ в Курській області. Зокрема, державні агенції з проведення опитувань громадської думки РФ визнали обмежений сплеск внутрішнього невдоволення росіян своїм президентом та російською владою на тлі українського вторгнення до Курської області.

Раніше кремлівський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія нібито ніколи не відмовлялася від переговорів з Україною, але зараз, щоб сісти за стіл перемовин, потрібно "розібратися з бандитами" у Курській області.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 03.11.2024 17:34