Фото: Генштаб ЗСУ

Від чого залежатиме успіх контрнаступу ЗСУ: роз'яснення естонської розвідки

Ефективність тренування Збройних сил України перед контрнаступом напряму вплине на результати війни. Це найважливіший аспект стратегічного успіху.

Таку заяву зробив командувач розвідувальним центром Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг, пише ERR.

"Погода була більш сприятливою для оборонних дій, а повітряна розвідка та авіаудари були утруднені через низьку хмарність. Наступний тиждень навряд чи принесе дуже великі зміни щодо цього: ті ж заходи, що й цього тижня, ймовірно, триватимуть у тих самих областях", — сказав він.

Розвідник зазначив, що дати, що мають символічне значення, були особливо важливими для російського керівництва на ранніх етапах війни. Згодом ситуація показала, що заздалегідь планувати дати добре, але важко їх виконати.

"Щодо 9 травня я наголосив, що Україна — це зовсім інший регіон, особливо північно-східна та південна частини України, де багато залежить від погоди. Цього тижня йшов дощ, наступного тижня буде дощ. Мине ще три тижні, ці дати стануть неактуальні", — заявив Гросберг.

Він переконаний, що немає відчутної різниці, які саме українські підрозділи підуть у контратаку. Головне, наскільки ці сили встигають разом тренуватися перед активною атакою та бойовими діями, адже це найважливіший нюанс стратегічного успіху. У разі різноманітних операцій, особливо наступальних, вкрай важлива синхронізація різних родів військ як у часі, і у просторі.

У приклад Гросберг поставив Росію, яка не змогла змусити свої сухопутні та повітряні сили діяти спільно, що частково пов'язано з дуже хорошою роботою української протиповітряною обороною, адже армії РФ не вдалося її знищити.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що підготовка українських військових до контрнаступу демонструє готовність нашої країни повернути більше окупованих територій. Україна повинна здобути перемогу над агресором.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 21.04.2023 21:58