Верховна Рада під час розгляду законопроекту про демобілізацію спиратиметься на думку вищого військового керівництва держави. Зараз важливо не припуститися тієї ж помилки, яку у 1919 році зробила Українська Центральна Рада.
Таку заяву зробив голова парламенту Руслан Стефанчук, пише "Укрінформ".
"Щодо законопроекту про демобілізацію, моя позиція чітка, зрозуміла, і завжди такою була. Ми повинні покладатися на вище військове керівництво. Ми не повинні зробити тієї політичної помилки, яку Українська Центральна Рада зробила у 1919 році. Ми не хочемо цього зробити", — йдеться у заяві спікера.
Стефанчук також зазначив, що Верховна Рада особливу увагу приділяє справедливій ротації та справедливих відпусток для військовослужбовців.
"Якщо військове керівництво буде вважати демобілізацію можливою та необхідною, то будемо говорити про це", — сказав голова Ради.
У цьому контексті Стефанчук нагадав, що жодна держава світу під час бойових дій, крім Української Народної Республіки, не проводила демобілізацію.
Як відомо, можливість демобілізації для військових, які вже впродовж тривалого часу захищають країну від російських окупантів, хотіли передбачити в рамках законопроекту про мобілізацію.
Зокрема, у квітні перед другим читанням комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки прибрав з документа норму про демобілізацію. Тоді ухвалили рішення розробити окремий документ про демобілізацію. Через вісім місяців законопроект про демобілізацію в український парламент так і не внесли.
Раніше президент Володимир Зеленський відповів на петицію, у якій пропонується дозволити демобілізацію військових після 18 місяців. Він доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю опрацювати це питання.
Нагадаємо, 8 січня стало відомо, що прем'єр-міністра Дениса Шмигаля викликали до Верховної Ради. Посадовець має пояснити відсутність закону про демобілізацію.
Нещодавно заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявляв, що реалізувати ініціативу щодо демобілізації військовослужбовців неможливо доти, поки не вдасться підготувати резерви належного рівня. Однак сам законопроект уже практично готовий.
Варто зазначити, що у грудні народна депутатка Соломія Бобровська, яка входить в оборонний комітет Верховної Ради України, розповідала, що новий законопроект, який визначить порядок і умови звільнення військових зі служби, готували фахівці Міністерства оборони України. Його планували розробити ще до 18 грудня.