1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Відкриття авіапростору над Україною: Шмигаль пояснив, наскільки це реально в сучасних умовах
Фото ілюстративне. Джерело: flyuia.com.ua

Відкриття авіапростору над Україною: Шмигаль пояснив, наскільки це реально в сучасних умовах

Навіть частково відкрити повітряний простір наразі неможливо, це пов’язано з нинішньою безпековою ситуацією. Тому важливо розвивати альтернативні маршрути доставлення вантажів і перевезення пасажирів.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на Міжнародному транспортному форумі в суботу, 30 листопада. Його цитує "Укрінформ".

"Ми провели оцінку ризиків і визначили потребу в силах і засобах протиповітряної оборони для часткового відкриття повітряного простору. Ключовими для цього рішення залишаються питання безпеки та військової ситуації. Саме тому нам важливо розвивати альтернативні маршрути доставлення вантажів і переміщення пасажирів. Йдеться про сухопутний кордон, автомобільний і залізничний транспорт", — зазначив він.

Шмигаль додав, що під час російських атак пошкоджень зазнала авіаційна інфраструктура, постраждали щонайменше 15 цивільних аеропортів.

Окрім того, він зауважив, що за останні три місяці ворог здійснив майже 60 атак на портову інфраструктуру, внаслідок чого пошкоджено або знищено майже 300 об’єктів і 22 цивільні судна, постраждали десятки людей.

"Попри постійні спроби агресора завдати ще більших руйнувань завдяки Силам оборони ми змогли забезпечити стабільну роботу українського морського коридору. Ним скористалися понад 2 800 суден, які перевезли більш як 75 мільйонів тонн вантажів для понад 40 країн світу, з яких понад 50 мільйонів тонн — агропродукція", — акцентував український прем'єр-міністр.

Він також наголосив, що це "вкотре підтверджує, що Україна залишається гарантом продовольчої безпеки, попри регулярні обстріли портової інфраструктури ворогом".

Нагадаємо, що наприкінці жовтня в Україні презентували дорожню карту стосовно відкриття повітряного простору в умовах воєнного стану. До роботи над проектом залучені Міністерство розвитку громад спільно з Державною авіаційною службою, "Украерорухом", командуванням Повітряних сил і керівниками міжнародних аеропортів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама