Фото: Twitter Ердогана

Вихід Росії із "зернової угоди": Ердоган заявив, що зателефонує Путіну

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган відреагував на заяви Росії про вихід із "зернової угоди". Він планує обговорити це з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це повідомляє турецьке видання CNN Turk.

Ердоган вважає, що Путін теж хоче, аби цей гуманітарний коридор продовжував функціонувати. Він зазначив, що міністри закордонних справ Туреччини та Росії сьогодні обговорять "зернову угоду".

"Я сподіваюся, що в ході цієї дискусії ми зможемо досягти певного прогресу і продовжити наш шлях без паузи", — сказав Ердоган.

Президент Туреччини зазначив, що може поговорити з президентом Росії Володимиром Путіним телефоном ще до їхньої особистої зустрічі в серпні.

Напередодні США попередили Росію, що вона зіткнеться із "величезними дипломатичними збитками", якщо термін дії "зернової угоди" не буде продовжено.

Що таке "зернова угода"

Через війну, яку Росія розв'язала в Україні, чорноморські порти були заблокованими. Це спричинило проблеми з експортом українського зерна — чимало країн опинились на межі голоду, адже вартість продовольства у світі значно зросла.

У липні 2022 року Туреччина виступила посередником в угоді між Росією, Україною та ООН у так званій зерновій угоді. Вона означала відновлення експорту української агропродукції Чорним морем через порти "Чорноморськ", "Одеса" та "Південний". 

У межах цієї угоди, представники трьох сторін — ООН, Туреччини та ООН перевіряють кораблі, що прямують до та з українських портів.

Нагадаємо, що 16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Напередодні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що Путін погодився на продовження дії зернової ініціативи. Однак у Кремлі відхрестились від цієї заяви, зазначивши, що ні на що не погоджувалися.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 17.07.2023 14:53