З нагоди Дня української писемності та мови, який святкують 27 жовтня, Вікіпедія пропонує взяти участь у марафоні з призами. Учасники можуть отримати відзнаки та цінні призи, зокрема за створення або поліпшення статей.
Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, яке спільно з громадською організацією "Вікімедіа Україна" розпочало "Тиждень української мови у Вікіпедії", який розпочався 15 жовтня та триватиме до 5 листопада 2024 року включно.
Мета даного проекту — створити та вдосконалити якнайбільше статей на тему української мови й літератури в україномовному розділі Вікіпедії. Долучитися до марафону можуть усі охочі. Для цього потрібно зареєструватися у Вікіпедії та створити чи поліпшити принаймні одну статтю на тему української мови або літератури.
"Мова — це більше, ніж засіб спілкування. Це наша історія, наші цінності й наша спільна пам’ять. Сьогодні важливо не лише говорити українською, але й робити все можливе для поширення її в інформаційному просторі, і цей проєкт — чудова можливість зробити внесок у її розвиток. Ця ініціатива, допоможе зберегти і примножити українську мову на глобальному рівні", — зазначив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
Тиждень української мови у Вікіпедії дозволяє розширити вплив української культури в інформаційному просторі. Зокрема, через створення якісного україномовного контенту, який доступний на глобальному рівні. Залучення громадськості до таких ініціатив не лише сприяє популяризації мови, але й дозволяє кожному зробити свій внесок у зміцнення мовної спільноти.
Така робота з платформою Вікіпедія забезпечує неоціненний інструмент для поширення української культури, підвищуючи обізнаність про нашу мову, літературу та історію в усьому світі.
Долучитися до марафону можуть усі охочі. Для цього потрібно:
Вікіпедія надасть перелік статей, які потребують доопрацювання, перекладу чи написання. Для найактивніших учасників та учасниць, а також для авторів найкращих статей передбачені сувеніри та призи.
Вимоги до статей на Вікіпедії:
Нагадаємо, Нагадаємо, 22 вересня уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що вчителі в Україні під час освітнього процесу мають спілкуватися лише державною мовою. Зокрема, ця вимога стосується не лише проведення уроків, але й під час перерв, позакласної роботи та спілкування між іншими шкільними працівниками.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими