Фото ілюстративне. Джерело: agriculture.ec.europa.eu

Єврокомісія відновила мита на український мед: що це означає

Європейський Союз із 21 серпня запустить механізм захисних мит для українського меду. Він діятиме для всього подальшого імпорту продукції до початку червня 2025 року.

Про це повідомила прес-служба Єврокомісії. У заяві зазначено, що з 21 серпня та до 5 червня 2025 року імпорт українського меду до Євросоюзу відбуватиметься в межах тарифних квот, передбачених Угодою про асоціацію.

Автоматичне відновлення тарифних квот запустили у зв’язку з досягненням обсягів імпорту до Євросоюзу, що відповідають середньорічним показникам між 1 червня 2021 і 31 грудня 2023 року, — як передбачають запобіжники, погоджені у червні цього року щодо семи видів сільськогосподарської продукції.

Для меду такий середній показник імпорту складає 44 417,56 тонни.

З 1 січня та до 5 червня 2025 року запровадять нову тарифну квоту, що відповідає 5/12 порогу, встановленого для застосування "екстреного гальма". Для меду об’єми нової квоти встановлено на рівні 18 507,32 тонни.

Імпорт українського меду до Європейського Союзу в останні п’ять років був досить стабільним — у середньому 49 тисяч тонн на рік.

Як відомо, Євросоюз навесні створив механізм запобіжників для обмеження вільної торгівлі з Україною. У червні цей механізм застосували вперше, він поширився лише на одне найменування імпорту — український овес, згодом його залучили щодо яєць і цукру, тепер також меду.

Нагадаємо, у квітні в журналі Nature написали, що зміна клімату може стати серйозною загрозою для бджіл з критичними екологічними й економічними наслідками. Зокрема, зростання середньої глобальної температури та повторюваності посух в окремих регіонах нашої планети вкрай негативно позначитися на видовому різноманіттю запилювачів у найближчі десятиліття.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 20.08.2024 18:29