Фото: Telegram-канал Дмитра Лубінця

"Юридично немає різниці": Лубінець закликав Росію повернути всіх українських дітей

Російська Федерація повинна повернути Україні депортованих дітей незалежно від їхнього статусу. Водночас країна-агресор повинна понести за свої дії відповідальність.

Таку заяву зробив омбудсмен Дмитро Лубінець, пише "Укрінформ".

Посадовець відвідав Катар, де обговорювалися питання повернення так званих статусних дітей: сиріт та позбавлених батьківського піклування.

"Юридично між біологічними батьками та офіційними усиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов'язана повертати дітей незалежно від їх статусу", — йдеться у заяві Лубінця.

Омбудсмен підкреслив, що Україна веде переговори та організовує процес повернення українських дітей за сприяння Катару. За словами Уповноваженого, у ситуації з поверненням українських дітей, йдеться не просто про возз'єднання із сім'єю, а також про скоєння міжнародного злочину.

"Йдеться про скоєння міжнародного злочину... За це росіяни мають понести відповідальність", — наголосив Дмитро Лубінець.

Депортація українських дітей

Після окупації території України у 2022 році російські загарбники активно вивозили дітей на територію Росії та Білорусі, де на неповнолітніх українців чекали центри перевиховання та загроза всиновлення до російських родин.

Так, частина викрадених дітей була відправлена на територію РФ і Криму, де діє мережа центрів перевиховання українських дітей. За твердженням окупантів, їх відправляли в дитячі "табори" за згодою їх батьків, проте відомі численні випадки примусу.

Викрадення дітей розглядає Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Суд раніше видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, яких вважають причетними до злочину.

Нагадаємо, 19 квітня Мінреінтеграції спільно із громадською спілкою "Українська мережа за права дитини" повернули з Росії 17-річну Мирославу. Півтора року тому всупереч власному бажанню дівчинку відправили із тимчасово окупованої території навчатися в Росію.

Раніше Україна передала Катару список з іменами понад 500 дітей, які були депортовані до Росії. Наразі він на стадії опрацювання.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 03.05.2024 07:01