Володимир Зеленський під час зустрічі в Національній академії Держприкордонслужби у Хмельницькому. Джерело: president.gov.ua

Зеленський назвав три пріоритетні питання, які обговорять на саміті миру у Швейцарії

На Глобальному саміті миру Україна планує зосередитись на трьох головних питаннях. Ця представницька зустріч відбудеться вже 15-16 червня.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час спілкування з курсантами Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

"Питання, які обговорюватимуть на саміті: енергетична та ядерна безпека, далі питання вільного судноплавства й обміну. Це гуманітарний трек із двома підпитаннями: обмін всіх на всіх і повернення дітей, яких силою депортували до Росії", — розповів Зеленський

За його словами, якщо такі треки підтримають учасники саміту, то планується визначити відповідальні за позитивні результати за цими напрямками держави.

"Якщо всі країни підтримають ці перші три питання, то далі відбудуться докладні напрацювання та їх вирішення у посередництві з країнами з російською стороною", — додав президент.

Як відомо, Україна та Швейцарія у червні організовують Глобальний саміт миру, на який запросили вже понад 150 держав з усіх континентів. Це перша зустріч на рівні лідерів, де обговорюватиметься українська «Формула миру».

Нагадаємо, що в п’ятницю, 3 травня, президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з робочою поїздкою у Хмельницькій області, оглянув військову техніку, яку використовують українські прикордонники для захисту держави від окупантів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 03.05.2024 20:57