Фото: Facebook Зеленського

Зеленський підписав закон щодо впорядкування адміністративно-територіального устрою Криму: яка його мета

Володимир Зеленський підписав закон про зміну адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим. Головною його метою є підготовка підґрунтя для деокупації тимчасово підконтрольного російським окупантам українського півострова.

Про це повідомляє представництво президента України в АРК.

Зазначається, що відповідний закон був ухвалений Верховною радою ще 23 серпня — у день проведення третього саміту Кримської платформи. Він був розроблений Представництвом спільно з Комітетом Верховної ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

"Після набрання чинності законом — наступного дня після його офіційного опублікування, будуть введені в дію рішення, прийняті парламентом у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації та запровадження нового районного поділу Автономної Республіки Крим", — йдеться у публікації.

Яка мета закону

У Представництві пояснили, що головною метою закону є підготовка підґрунтя для деокупації тимчасово підконтрольного російським окупантам українського півострова, оскільки "військові та військово-цивільні адміністрації створюються для діяльності на території територіальних громад".

Закон також доручає Кабінету міністрів протягом одного місяця визначити території та адміністративні центри територіальних громад в АР Крим.

Крім того, уряд має протягом трьох місяців створити районні державні адміністрації (РДА) нових районів, а також внести на розгляд парламенту законопроєкт щодо особливостей відновлення публічної влади Криму після звільнення.

"Упевнені, що цей крок є дуже важливим на шляху до деокупації та повоєнного відновлення Кримського півострова", — додали у Представництві.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов вважає, що у Російської Федерації немає шансів перемогти Україну військовим шляхом. Зокрема, він переконаний, що усі окуповані території будуть звільнені, у тому числі й Крим.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 05.09.2023 14:59