1 141 день війни
Особовий склад
927 580
Танки
10 576
Артилерія
25 912
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 127
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 973
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні зміняться правила ввезення гумдопомоги: що за закон підписав Зеленський
Володимир Зеленський. Джерело: Офіс президента України

В Україні зміняться правила ввезення гумдопомоги: що за закон підписав Зеленський

13:02 - 22.12.2023

У четвер, 21 грудня, президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою законопроект №9111 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що закон №9111 містить низку важливих норм, які врегульовують питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги, зокрема законодавчо закріплюється спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги. 

Також закон розширює перелік отримувачів гуманітарної допомоги, оскільки раніше це могли бути лише зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності. Тепер до переліку додаються іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні. Також отримувачами гуманітарної допомоги можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг. 

Важливим нововведенням документа стало запровадження електронної системи обліку гуманітарної допомоги. 

Зазначається, що Мінсоцполітики з 1 грудня запустили таку платформу Автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги. За цей час, завдяки системі, до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги було внесено 3053 отримувачів, загалом в Реєстрі вже понад 4,5 тисячі юридичних осіб, які можуть офіційно завозити гуманітарну допомогу до України.

Серед інших важливих норм можливість передавати транспортні засоби військовим як фізичним особам у якості гуманітарної допомоги, а також розв'язання питання щодо визнання товарів гуманітарною допомогою. 

Нагадаємо, на початку березня 2022 року Міністерство соціальної політики відкрило гуманітарний рахунок для допомоги українцям. У підсумку п'ять організацій отримали ці кошти, які працювали з одними й тими ж контрагентами, а гуманітарну допомогу отримали не всі адресати.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама