Фото: Офіс президента

Зеленський пояснив, чому цей рік стане фундаментальним для інтеграції України в НАТО

У вечірньому зверненні 1 квітня президент Володимир Зеленський розповів про проведення спеціальної наради щодо перспектив України у співпраці з Північноатлантичним альянсом. Також глава держави торкнувся питання виробництва та застосування безпілотників у війні з Росією.

Текст звернення з'явився на сайті президента.

Зеленський повідомив, що сьогодні була доволі тривала й дуже детальна нарада з військовими та урядовцями щодо дронів, усіх необхідних видів безпілотників — від FPV до наших ударних дронів, які показують відмінні результати в глибоких ударах по воєнному потенціалу Росії. 

"Говорили сьогодні й про нюанси виробництва, і про підтримку та фінансування, про контракти, про необхідну гнучкість у визначенні пріоритетів. Саме те, чого вимагає війна, повинне вироблятися нашим оборонно-промисловим комплексом — стільки, скільки потрібно, так вчасно, як потрібно", — сказав президент.

Зеленський наголосив, що дрони в цій війні скажуть одне з вирішальних слів для перемоги.

"І це має бути українське слово, українські дрони, українська перемога, а отже, потрібно більше й більш ефективних українських безпілотників. Можемо це забезпечити. Говорили також сьогодні на нараді і про системи радіоелектронної боротьби. Ми зараз маємо відчутну кількість українських розробок, маємо достатньо велике бажання наших виробників зміцнити нашу оборону засобами РЕБ. Забезпечуємо державний ресурс, максимум необхідного і працюємо над комплексними рішеннями. Такими рішеннями, які дадуть потрібне прикриття всьому фронту", — сказав глава держави.

Президент запевнив, що кожен в уряді України, кожен у Силах оборони та безпеки України, хто відповідає за цей напрямок безпілотників, чітко знає свої завдання. 

"Час, оперативність у виконанні завдань матиме вирішальне значення. І я дякую всім, хто працює на сто відсотків ефективно в цьому напрямі", — заявив президент.

Питання НАТО

Володимир Зеленський провів сьогодні спеціальну нараду щодо роботи з Альянсом стосовно сумісності та перспектив на цей рік. 

"Усі наші міжнародники були, міністр оборони, міжнародна команда міністерства. Цей рік ставить перед відносинами між Україною та НАТО кілька фундаментальних питань. Зокрема, це стосується і саміту у Вашингтоні, і багатьох інших аспектів взаємодії. Тільки з Україною в Альянсі можна розраховувати на справжню безпеку у Європі", — наголосив український лідер.

Нагорода воїнів

Глава держави сьогодні в Маріїнському палаці вручив ордени "Золота Зірка" нашим воїнам та рідним полеглих Героїв. 

"Найкращі наші воїни, які відзначились у боях на Донеччині, Луганщині, Харківщині, на півдні нашої держави. Всюди, де Україна бореться за своє життя, за свою незалежність. Усюди, де наші люди проявляють найкраще, що є в українцях", — додав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що Україна у майбутньому повинна стати членом Північноатлантичного альянсу. Проте це має відбутися після завершення війни з Росією.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що повідомив Україна стане членом Альянсу, але спочатку повинна провести реформи. Які саме — визначать країни-члени Альянсу. Генсек також зазначив, що наразі рано стверджувати, яке саме рішення ухвалять на Вашингтонському саміті щодо України.

Своєю чергою віце-прем'єр Ольга Стефанішина наголосила, що інтеграцію України до Північноатлантичного альянсу блокують Сполучені Штати Америки та Німеччина. Ці держави не дають розвиватися діалогу щодо членства нашої країни в НАТО.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 01.04.2024 19:54