Фото: Офіс президента

Зеленський зустрівся із віце-президенткою США в Мюнхені: про що говорили

Президент Володимир Зеленський 17 лютого провів зустріч із віце-президенткою Сполучених Штатів Америки Камалою Гарріс у межах Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Про це повідомив Офіс президента України.

Зазначається, що головними темами розмови були безпека та стійкість. Зокрема, Зеленський подякував за життєво важливу підтримку й лідерство США, які допомогли нашій державі вистояти проти російських ударів.

"Ми маємо й далі бути разом — Україна та Америка, увесь світ, усі наші партнери. Ми маємо й далі додавати абсолютно потрібної безпеки, досягати спільних результатів, збільшувати стійкість нашого спротиву російській агресії та щодня доводити Путіну, що його ненависть до людей і свободи ніколи не переможуть єдності вільного світу", — заявив Зеленський.

Водночас, за словами українського гаранта, наразі ключове питання — збереження принципової американської підтримки. Президент наголосив, що "Україна та всі наші воїни потребують і дуже чекають відповідного позитивного голосування щодо пакета підтримки". Співрозмовники також обговорили питання посилення протиповітряної оборони України.

"Кожна система Patriot не лише рятує сотні й тисячі життів, а й дає змогу нормально працювати нашим містам, а отже — нашій економіці", — зазначив президент.

У ході переговорів, Зеленський також поінформував Гарріс про ситуацію на фронті. До того ж він розповів віце-президентці США про продовження трансформації України та підготовку Глобального саміту миру на рівні лідерів у Швейцарії.

Окремо співрозмовники зупинилися на темі відновлення справедливості й подальшого тиску на російського диктатора Володимир Путіна та його режим в усіх напрямах.

"Зокрема, ми маємо саме цього року забезпечити конфіскацію та використання російських активів на користь захисту від російського ж терору. Путін не цінує життів людей, не розуміє та не поважає жодних правил. Єдине, що для Путіна важливо, — це гроші та сила. Потрібне сильне рішення, яке конфіскує заморожені активи Росії. І потрібен подальший повномасштабний тиск санкціями на Росію, щоб обмежувати здатність Путіна фінансувати цю війну", — наголосив Зеленський.

Своєю чергою Камала Гарріс запевнила, що США і надалі підтримуватимуть Україну. За словами віце-президентки Сполучених Штатів, є двопартійна підтримка України в обох палатах Конгресу США, і команда Президента Джозефа Байдена й далі працюватиме над забезпеченням тими ресурсами, які потрібні Україні для успіху.

"Ми продовжуватимемо підтримувати ваші зусилля для здобуття миру на справедливих умовах. Ми дотримуємося принципу, що Росія заплатить за те, що вона зробила, за те, що вона скоїла. І ми побачимо Україну на виході з цієї війни як вільну, демократичну та незалежну країну", — наголосила Камала Гарріс.

Нагадаємо, 17 лютого український гарант виступив на Мюнхенській конференції. У своїй промові Зеленський наголосив, що світова спільнота повинна визначити, яким чином повернути звичний порядок, який заснований на правилах. Для цього необхідно позбавити Путіна можливості маніпулювати всіма на планеті.

Також 17 лютого під час брифінгу з канцлером Німеччини Олафом Шольцом Зеленський зазначав, що Путіну байдуже, хто загине. Він готовий і надалі жертвувати різними людьми, аби тільки зберегти свої позиції та задовольнити власні амбіції.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 17.02.2024 17:59