Фото: Офіс президента

Зеленський зустрівся з главою МЗС Норвегії: домовилися підписати безпекову угоду "за найближчої нагоди"

У понеділок, 15 квітня, президент Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Королівства Норвегія Еспеном Бартом Ейдом, який перебуває з візитом в Україні. Співрозмовники відзначили успішне завершення двосторонніх переговорів щодо укладення угоди про безпекові гарантії. 

Відповідне повідомлення з'явилось на сайті Офісу президента.

оманди вже завершили підготовку двосторонньої безпекової угоди. Домовилися, що лідери двох держав підпишуть цей стратегічний документ за найближчої нагоди", — йдеться у повідомленні.

Також глава держави поінформував співрозмовника про поточну безпекову ситуацію в країні, зокрема про посилення масованих ракетних обстрілів критичної інфраструктури з боку Росії. Зеленський подякував Норвегії за вагомий внесок у зміцнення оборонних спроможностей Сил оборони України.

Окремо обговорили ситуацію у сфері протиповітряної та протиракетної оборони України. Сторони обмінялися думками щодо можливих напрямів розширення допомоги з боку Норвегії в цьому питанні.

Зеленський подякував норвезькій стороні за значну військову та гуманітарну допомогу на суму близько 7,1 мільярда доларів, яку Україна отримуватиме в межах багаторічної програми до 2027 року.

"Розраховуємо на підтримку уряду Норвегії та Стортингу в ухваленні рішення щодо значного розширення обсягу допомоги Україні в межах цієї програми", — підсумував президент.

Нагадаємо, 15 квітня міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що Україна отримає від союзників велику кількість винищувачів F-16. За його словами, літаки будуть оснащені найновішим озброєнням та будуть здатні завдавати ударів за лінією фронту.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 15.04.2024 21:13