
У п'ятницю, 26 грудня, президент України Володимир Зеленський поспілкувався з генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Марком Рютте. Розмова була "дуже предметна та позитивна".
Про це гарант повідомив на своїй сторінці у Telegram.
"Скоординували наші позиції напередодні зустрічей у Флориді, і ми маємо бути максимально продуктивними цими днями, як і завжди. Україна ніколи не була й не буде перешкодою для миру", — зазначив гарант.
Зеленський запевнив, що Україна надалі буде працювати оперативно, щоб усі необхідні документи були підготовлені якнайшвидше.
"Обговорили також нашу спільну роботу для гарантування безпеки та напрацювання узгоджених європейських позицій, які підтримають не тільки Україну, але й усіх нас у Європі", — розповів президент.
Також український лідер поінформував співрозмовника про деталі нещодавніх розмов із представниками президента США Дональда Трампа та ключові аспекти процесу.
Нагадаємо, днями генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте в інтерв'ю Bild заявив, що головною перешкодою для настання миру в Україні є російський диктатор Володимир Путін. Саме через нього російсько-українська війна досі триває.
Додамо, раніше заяву генерального секретаря НАТО Марка Рютте про те, що Альянсу загрожує війна з Росією такого масштабу, "яку пережили наші діди та прадіди", прокоментували в Кремлі. Там зазначили, що європейські країни начебто забули наслідки Другої світової війни.