1 252 день війни
Особовий склад
1 051 300
Танки
11 065
Артилерія
30 865
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 202
Крилаті ракети
3 535
Гелікоптери
340
БпЛА
48 585
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Зеленський анонсував великий обмін полоненими цими вихідними
Фото ілюстратине. Джерело: Володимир Зеленський / Telegram

Зеленський анонсував великий обмін полоненими цими вихідними

Найближчими вихідними Україна може здійснити обмін полоненими з Росією. Проте Москва досі не надала Києву списки людей.

Таку заяву зробив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу для журналістів 4 червня.

"Сьогодні наші групи провели консультації щодо обміну, про який домовились. Російська сторона передала інформацію, що на ці вихідні вона зможе передати 500 людей — наших військови", — заявив він.

Зеленський зауважив, що Україна "готова до обміну відповідної кількості військовополонених". Водночас гарант наголосив, що "росіяни дали слово, що заздалегідь дадуть списки", проте наразі Київ їх не отримав.

"Поки що ми списки не отримали. В цей раз на відміну від минулого, росіяни дали слово, що заздалегідь дадуть списки, кого ми міняємо, для нас це важливо. Ми поки що списки знов не отримали, знову є якісь причини. Росіяни будуть готові на суботу на неділю перші два обміни зробити", — зазначив український лідер. 

Обмін полоненими "1000 на 1000"

Як відомо, 16 травня під час першого раунду переговорів у Туреччині делегації України та Росії узгодили масштабний обмін полоненими у форматі "1000 на 1000". 

Перший етап обміну полонених розпочався 23 травня — додому повернулися 390 оборонців. Серед звільнених — троє жінок і 387 чоловіків. 

Під час другого етапу обміну полоненими в межах формату "1000 на 1000" 24 травня між Україною та Росією на Батьківщину повернулися ще понад 300 українських захисників. 

25 травня Україна та Росія провели третій етап обміну полоненими у цьому форматі. У цей день вдалося повернути на Батьківщину 303 захисників.

Нагадаємо, 2 червня у Стамбулі відбувся другий раунд переговорів між Україною та Росією. Делегації обговорили три важливих пункти та домовилися про новий обмін полоненими.

Згодом міністр оборони Рустем Умєров уточнив, що Україна та РФ домовилися про обмін тяжкохворими військовополоненими та особами віком до 25 років.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама