1 105 день війни
Особовий склад
874 410
Танки
10 255
Артилерія
24 064
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 094
Крилаті ракети
3 064
Гелікоптери
331
БпЛА
27 741
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,514
41,5
43,49
43,46
Зеленський: Повернення територій дипломатичним шляхом не означає здачу інтересів
Фото: Офіс президента

Зеленський: Повернення територій дипломатичним шляхом не означає здачу інтересів

Повернення власних територій дипломатичним шляхом не означає здачу інтересів. Україна прагне повернути землі за столом переговорів, адже це дасть змогу зберегти людські життя.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час спілкування з українською та кримськотатарською громадами в Анкарі, передає "Укрінформ".

"Як президент, я є гарантом Конституції. Ми не можемо визнати будь-яку, жодну з територій, які тимчасово окуповані Росією, російськими. Вони будуть українськими, й не може бути жодного компромісу. Дуже хочеться, щоб у нас була можливість повернути території дипломатичним шляхом, тому що дуже хочеться не втрачати наших людей, бо це найцінніше, що є в Україні", — сказав Зеленський.

Як зауважив президент, на сьогодні, як Росія, так і партнери нашої держави мають зрозуміти, що "коли Україна говорить про дипломатію, вона говорить про безкровний шлях повернення справедливості Україні".

"Дипломатія — це не значить здача інтересів, суверенітету нашої держави", — наголосив Зеленський.

Очільник держави також зазначив, що на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році про дипломатію навіть і не йшлося. Зокрема, Україна змушена була зі зброєю захищати свої території. Натомість партнери не надто поспішали допомагати боронитися від окупантів.

"Там не було жодної дипломатії. Росія напала, і українці взяли зброю і почали боронити свою державу без допомоги жодної з країн світу. Ніхто Україні в цей момент не допомагав. Потім, коли всі побачили, що Путін не зможе захопити нашу державу, що нікуди не дінеться наш народ, наші військові, нікуди не побіг Президент України — тоді всі зрозуміли, що треба допомогти Україні. Тільки тоді почалася допомога — в різних обсягах, з різних країн", — сказав Зеленський.

Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що країна-агресорка Росія вимагає від України піти на нові територіальні поступки й віддати їй додаткові землі. До того ж ворог вимагає розформування армії для припинення війни.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама