На сьогодні Україна не може протистояти балістичним ударам країни-агресорки Росії власною протиповітряною обороною. Тому Київ потребує додаткової підтримки.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками переговорів із американським лідером Дональдом Трампом.
Очільник держави відзначив, що за ці роки України стала досить сильною. Однак протистояти ворожій балістиці власними системами ППО все ще не може.
"Ми не можемо сьогодні боротися своїми системами ППО, наприклад, проти балістичних ракет. Так само на такі удари балістичними ракетами, яких наша енергетика просто не витримує. Нам дуже складно. На це потрібен тиск. Для цього потрібен тиск. Я вважаю, що пакет відповідної зброї — це тиск. Ми про це говорили ще пів року назад. Для того, щоб деякі проводити операції суто по військових цілях, вам потрібна сукупність факторів. Перш за все, це використання разом і дронів, і деяких інших видів зброї. І нам чогось не вистачає, хоча свої інструменти з'являються, але час грає не на боці людей", — сказав Зеленський.
Нагадаємо, 17 жовтня у Білому домі пройшла двостороння зустріч у форматі офіційного обіду за участі президента України Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа. Однією з ключових тем розмови було питання про можливе надання Україні далекобійних ракет Tomahawk.
Українська делегація, за інформацією ЗМІ, показала американським колегам карту з "больовими точками" російської оборонної промисловості та військової економіки. Однак після зустрічі Зеленський заявив, що українська та американська сторони вирішили поки не говорити про далекобійні системи публічно, та додав, що США не хочуть ескалації. Водночас Зеленський заявив, що США отримають певні типи безпілотників українського виробництва — нині Київ та Вашингтон ще опрацьовують це питання.
Цікаво, що після телефонної розмови з розмови з очільником Кремля в четвер, 16 жовтня, американський президент після заявив, що Путіну не сподобалася ідея, аби ракети Tomahawk постачалися Україні.