Фото ілюстративне зі соцмереж

Журналісти з’ясували, яка країна закупила рекордну кількість російської нафти у травні

Китай суттєво знизив попит на російську нафту. У зв’язку з цією причиною імпорт нафти в Індію з Росії зріс у травні зріс до рекордних 2,1 мільйона барелів на день.

Про це повідомила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що це збільшило частку Росії як третього за величиною імпортера та споживача у світі до майже 41% минулого місяця.

Водночас постачання зі Саудівської Аравії впали до 10-місячного мінімуму після того, як Saudi Aramco підвищила ціни на нафту на другий місяць у травні.

Агенція Reuters також додала, що нафтопереробні заводи в Індії накинулися на російську нафту, яка продається зі знижкою після того, як деякі європейські країни відмовилися від закупівель через вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Крім того, аналогічні сорти нафти з регіонів переважно на Близькому Сході коштують дорожче.

У травні Індія відвантажила близько 5,1 мільйона барелів на добу нафти, що приблизно на 5,6% більше, ніж у квітні. Імпорт російської нафти в Індію в травні виріс на 14,7% порівняно з квітнем і на 5,9% порівняно з минулим роком.

"Минулого місяця російська нафта була доступна у великій кількості і з кращими знижками через нижчий попит з боку Китаю", — сказав представник одного з індійських нафтопереробних заводів.

Як відомо, санкції проти російської нафти є важливим інструментом тиску, який західні країни використовують для обмеження фінансування Росії у війні проти України. З 5 грудня 2022 року ЄС запровадив ембарго на імпорт російської сирої нафти морським шляхом, а з 5 лютого 2023 року розширив його на нафтопродукти. США також ввели повну заборону на імпорт російської нафти та нафтопродуктів.

Ці санкції призвели до значного зниження експорту російської нафти до країн Заходу, змушуючи Росію шукати нові ринки збуту, зокрема, в Азії, або способи обходження санкцій.

Нагадаємо, що Індія не підписала комюніке Глобального саміту миру, адже вважає, що сталий мир вимагає діалогу обох учасників та "практичної взаємодії" між сторонами конфлікту.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 23.06.2024 19:57